Konec svobody slova: Kritika Izraele bude trestána
Květen 07, 2009


16. října 2004 podepsal president George W. Bush Zákon o celosvětovém sledování antisemitismu. Šlo o zákon, který byl vypracován židovskou lobby. Požaduje po amerických vládních orgánech, aby celosvětově monitorovaly antisemitismus.

Pojem monitorování antisemitismu musí být definován. Jaká ho definovali? Protože byl definován izraelskou lobby a Abe Foxmanem (ředitelem Anti-Defamation League – Ligy proti hanobení), scvrkla se definice antisemitismu na jakoukoliv kritiku Izraele nebo Židů.

Rahm Israel Emanuel přece v Bílém Domě nedělá manažera podlahových krytin.

Ve chvíli, kdy v tomto roce projde Zákon o předcházení zločinů nenávisti, se stane pro Američany zločinem říkat pravdu o tom, jak Izraelci zacházejí s Palestinci, i o tom, jak jim uloupili jejich zemi. Bude také zločinem, když se křesťané budou seznamovat s těmi pasážemi Nového zákona, v nichž židé požadují ukřižování Ježíše.

Bude zločinem popisovat nadměrný vliv izraelské lobby na Bílý dům a Kongres, který se projevil například rezolucemi, napsanými organizací AIPAC, oceňujícími Izrael za jeho válečné zločiny proti Palestincům v Gaze, jež byly podporovány 100 procenty členů amerického Senátu a 99 procenty členů Sněmovny reprezentantů, zatímco zbytek světa odsoudil Izrael za jeho barbarství.

Bude zločinem zpochybňovat holocaust.

Bude zločinem poukazovat na nepřiměřené zastoupení Židů v médiích, financích a zahraniční politice.

Jinými slovy to znamená konec svobody slova, svobody bádání, a Prvního dodatku americké Ústavy. Všechna fakta a pravdivá tvrzení, jež „očerňují“ Izrael, budou prostě zakázána.

A jak známe aroganci americké vlády, která vede Washington k tomu, aby vnucoval americké zákony všem státům a organizacím, ptáme se, co se stane Mezinárodnímu červenému kříži, Komisi OSN pro lidská práva a různým organizacím na ochranu lidských práv, jež požadují vyšetřování izraelského vojenského útoku na civilní obyvatele v Gaze? Budou všichni uvězněni pro zločiný nenávisti, kterých se dopouštějí svou „přehnanou“ kritikou Izraele?

To je závažná otázka.

Nedávná zpráva OSN, přestože nebyla zveřejněna v celém rozsahu, obviňuje Izrael z mrtvých a zraněných, kteří se uchýlili do budov OSN v Gaze. Izraelská vláda reagovala obviněním, že zpráva OSN je „tendenční, zřejmě zkreslená,“ což zprávu OSN přidalo do vládní kolonky nadměrné kritiky a silného protiizraelského postoje.

Izrael měl úspěch se svým nehorázným využíváním americké vlády k tomu, aby utišil své kritiky, navzdory tomu, že izraelský tisk a izraelští vojáci popisovali izraelské zločiny v Gaze a izraelští útočníci byli podněcování k úkladným vraždám žen a dětí rabíny. Tyto skutky byly jasnými válečnými zločiny

Byl to izraelský tisk, který zveřejnil obrázky triček izraelských vojáků, jež ukazovaly, že záměrné vraždy žen a dětí jsou novou kulturou izraelské armády. Tato trička jsou hrůzným výrazem barbarství. Jedno z nich například má na sobě těhotnou Palestinku s křížem zaměřovače pušky na svém břiše a nápisem: „Jeden výstřel, dva mrtví.“ Tato trička jsou znamením, že izraelská politika směrem k Palestincům směřuje k jejich vyhubení.

Je pravdou, že již roky zaznívá nejpádnější kritika na izraelský útlak Palestinců ze strany izraelského tisku a izraelských mírových skupin. Například noviny Haaretz a Jeff Halper z ICAHD již mnoho let prokazují vysokou úroveň svědomí a morálky, která zjevně není přítomna v západních demokraciích, kde jsou izraelské zločiny zamlčovány nebo dokonce vyzdvihovány.

Budou americké zákony o zločinech nenávisti použity i na Haaretz a Jeffa Halpera? Budou američtí komentátoři, kteří neřeknou nic jiného, než pouze oznámí, co napsal Haaretz nebo řekl Halper, uvězněni za „šíření nenávisti k Izraeli, antisemitský čin“?

Mnoho Američanů má vymyté mozky propagandou, že Palestinci jsou teroristé, kteří ohrožují nevinný Izrael. Tito Američané považují tuto cenzuru jenom za nezbytnou součást války proti teroru. Smíří se s démonizací spoluobčanů, kteří šíří odporné zprávy o Izraeli, a souhlasí s tím, že takoví lidé by měli být potrestáni pro podporu a spoluúčast na terorismu.

Existuje ohromný tlak na to, aby se kritika Izraele prohlásila za nezákonnou. Američtí univerzitní profesoři se stali obětí velmi dobře organizovaného pokusu, jehož cílem byla eliminace jejich kritiky Izraele. Normanu Finkelsteinovi bylo izraelskou lobby zamítnuto působení na Katolické universitě. Totéž se stalo na Kalifornské universitě v Santa Barbaře profesoru Wiliamu Robinsonovi. Robinsonův zločin: jeho přednášky o zahraniční politice obsahovaly čtení článků kritických k izraelské invazi do Gazy.

Izraelská lobby zřejmě přesvědčila Obamovo Ministerstvo spravedlnosti, že je antisemitské obvinit dva představitele AIPAC, Stevena Rosena a Keitha Weissmana, ze špionáže. Izraelská lobby úspěšně protahovala soudní jednání na čtyři roky, a teď generální prokurátor Eric Holder definitivně stáhl obvinění. Ovšem Larry Franklin, důstojník ministerstva obrany, který dal tajné materiály Rosenovi a Weissmanovi, byl odsouzen na 12 let a 7 měsíců do vězení.

Je to nesmírně absurdní. Dva agenti Izraele nejsou za získání tajných informací vinni, ale americký úředník je uznán vinným za to, že jim tajné materiály předal. Jestliže nejsou v tomto příběhu žádní špióni, jak mohl být Franklin odsouzen za to, že jim předal tajné materiály?  

Kriminalizace kritiky Izraele ničí všechny naděje Ameriky na to, že budeme mít nezávislou zahraniční politiku na Středním východě, která bude sloužit spíše americkým než izraelským zájmům. Zbavuje nás jakékoliv vyhlídky na to, že Američané uniknou infiltraci izraelskou propagandou.

Chtějí udržet pod kontrolou smýšlení Američanů, a proto izraelská lobby pracuje na tom, aby jako antisemitské byly zakázány všechny pravdivé nebo nepříjemné skutečnosti, jež vrhají špatné světlo na Izrael. Je povoleno kritizovat jakoukoliv jinou zemi na světě, ale kritizovat Izrael je antisemitské. Antisemitismus brzy bude universálním zločinem nenávisti v západním světě.

Většina evropských zemí právě vyhlásila za protizákonné zpochybňování holocaustu. Je dokonce zločinem i tvrdit, že se to sice stalo, ale dokazovat, že bylo zabito méně než šest milionů Židů.

Proč je holocaust věc, která nepodléhá zkoumání? Jak by mohlo být něco, co stojí na pevných základech, zpochybněno kacíři a antisemity?  Tento případ zcela jistě nepotřebuje být chráněn před zkoumáním.

Věznění lidí za pochybnosti je v naprostém protikladu k duchu moderní doby.


Zdroj: Counterpunch

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments