Na trhu práce se konečně objevil dostatek pracovních míst. To si dali naši zákonodárci a chlebodárci na čas! Musela je k tomu donutit až světová krize a ztráta radaru.
Potíž naší ekonomiky a trhu práce spočívá ve vytváření pracovních míst. Abyste vytvořili pracovní místo, musíte mít peníze. Kde nic není, tam ani smrt nebere. Ve správné ekonomice se nedělá to, co je potřeba, ale vytvářejí se tam pracovní místa.
Pokud vznikne nějaký naléhavý problém, zásadně se neřeší, ale vydělávají se na něm peníze. Zakládají se úřady, komise a vědecké ústavy. Čerpají se dotace a rozpouští se státní rozpočet.
Například takový ústav na zkoumání zločinů komunismu přišel s křížkem po funuse. Nyní již žádný zločin nezastaví, ani neodčiní. Potřebovali bychom modernější instituci – na zkoumání zločinů demokracie. Pokud jej založíme, buďte si jisti, že žádný přehmat nevyšetří, ani nenapraví, a především žádnému nezabrání. Zaměstná však spoustu s někým příbuzných občanů.
V demokracii se nemůže zásadně řešit žádný problém, ani dělat na tom. co je potřeba, protože by to ohrozilo samotné základy demokracie. A to bychom přece nikdo nechtěli.
V zásadě tedy nepotřebujeme žádná pracovní místa, ve kterých by zaměstnanci vytvářeli nějaké hodnoty, jako např. chleba, mléko, šaty atd., ale taková, na která máme peníze. Trh je zaplaven zahraničním zbožím, které už nikdo ani nechce vidět a to i při používání nejmodernějších metod vymývání mozku. Je to tedy zbytečné vyhazování peněz.
Pokud by uměle zaměstnaní občané, jako např. poslanci, úředníci, vědci, podnikatelé, dělníci, rolníci, pojišťovací a obchodní agenti i jiní zůstali doma za plnou mzdu, bylo by to lepší. Alespoň by nepřekáželi vytvářením zbytečného chaosu, zboží, dluhů
a služeb, po kterých nikdo stejně netouží.
Abyste si dnes vydělali na nějaký zbytečný krám, musíte jich sto, možná mnohem více, prodat. Abyste hodinku žili jako civilizovaný občan, musíte ze sebe i z druhých dělat celý pracovní týden blbce.
Nová pracovní místa v ČR a EU nám konečně nalévají čistého vína a dávají věci formálně do pořádku se skutečným stavem věci, v jakém jsou.
Návrh poradního orgánu EU přišel s nápadem zaměstnávat nezaměstnané na pozici psa domácího. O takové pracovní místo by byl jistě zájem jak mezi majetkově úspěšnými občany, tak těmi neúspěšnými.
Pracovní místo psa domácího, bude podléhat všem platným zákonům ČR a EU, zejména Zákoníku práce. Zaměstnavatel bude muset za zaměstnance platit zdravotní a sociální pojištění, daně a jiné odvody. Především však psí známku. Bude muset dodržovat osmihodinovou pracovní dobu, správný počet týdnů dovolené, podmínky odpolední i noční práce atd. Zaměstnanec – pes domácí pochopitelně dostane i příplatek na stravu formou stravenek (dříve potravinové lístky). Od věci nebudou ani slušivé oblečky. Teodor Pištěk snad nezahálí a nebude přece čekat až na štěkání zimou prokřehlých a nahých občanů na ulici.
Zaměstnanec se zaváže, že nebude příliš štěkat, stávkovat a krást (což je obzvláště těžké). Výhodou u těchto psů bude ta skutečnost, že již jsou obvykle naučeni používat WC. Nechutné časné ranní procházky a znečišťování veřejných prostranství tak odpadnou. Domácí mazlíček se bude hodit, i když by pán nebude doma. Může hlídat dům a manželku. Musí k tomu ovšem mít zdravotní průkaz a všechna očkování v pořádku, aby se pán něčím nenakazil.
Zaměstnanec může být libovolně veřejně voděn na vodítku (dámy jsou již zvyklé), dávat pac (dříve ruku), oddaně zírat na pána/paničku, dávat čumák/hubičku, a hlavně zahánět podezřelé osoby zanedbaného zevnějšku, štítící se práce. Řadu těchto kvalifikací již naši občané vykazují z rodinného či společenského života.
Nová pracovní místa mají tu nespornou výhodu, že jejich úroveň humanity a hygieny je nesporně mnohem vyšší, než kdyby se nezaměstnaní váleli po ulicích špinaví a smradlaví jako prasata – jako bezdomovci, alkoholici, hazardní hráči, workholici a narkomani.