Kongresový výbor předvolal FED
Červen 09, 2009

WASHINGTON, D.C. – Porota, složená ze členů Kongresu, která vyšetřuje, co se stalo se všemi penězi z vládní pomoci bankám, zveřejnila předvolání, v němž požaduje FED, aby předložil  včechny dokumenty, které souvisí s převzetím bankovní skupiny Merill Lynch společností Bank of America.

Prvního ledna uskutečnila Bank of America transakci, při níž za 29,1 miliardy dolarů koupila Merill Lynch. Získala tím oprávnění čerpat dalších 20 miliard dolarů ze záchranného balíčku od federální vlády, jež se tím pro tuto firmu vyšplhala na celkových 45 miliard. Teď však kongresmani Dennis Kucinich (Demokrat z Ohia) a Edolphus Towns (Demokrat z New Yorku) chtějí přesně vědět, na čem se spolu dohodly tyto banky a FED, když v minulém roce sjednávaly tuto fúzi.

Plný text tiskového prohlášení z kanceláře Dennise Kuciniche:

Washington D.C. (8. června 2009)  — Předseda Kongresové komise pro dohled a vládní reformu (House Oversight and Government Reform Committee) Edolphus Towns a také její  doyen Darrell Issa (Republikán, Kalifornie) dnes zaslali předvolání FEDu, jehož účelem je přinutit jej k předložení dokumentů týkajících se převzetí Merill Lynch společností Bank of America.

Celý výbor, stejně tak jako Podvýbor pro domácí záležitosti (Domestic Policy Subcommittee), pod vedením předsedy Dennise Kuciniche, vyšetřuje okolonosti kolem pomoci federální vlády při této transakci. Požadována je přesně stanovená dokumentace, včetně emailů, zápisů z rozhovorů a dalších dokumentů.

Newyorský státní zástupce Andrew Cuomo tvrdí, že v roce 2008 tehdejší ministr financí Hank Paulson a šéf FEDu Ben Bernanke vyvíjeli silný tlak na Bank of Amerika, aby koupila Merill, což může vystavit, pokud se to ukáže být pravdivým, Paulsona a Bernankeho trestnímu stíhání.

Minulý týden média informovala, že Sněmovna reprezentantů požádala šéfa Bank of America Kennetha Lewise, aby svědčil před Kongresovou komisí pro dohled a vládní reformu. Toto slyšení proběhlo 11. června.

Překlad: Stan

Zdroj: www.rawstory.com

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments