Konspirační teorie v oblasti hubení much

Předně je nutné říci, že my normální zdraví, případně normálně zdraví, občané zásadně odmítáme všechny konspirativní teorie. Předně proto, že nejsou vědecké, a potom proto, že jsou hloupé. A navíc zpochybňují fakta, která jsou předkládaná k dobré víře veřejnosti.


Zodpovědní občané, kterým jde o smysluplné dobro svobody a demokracie, by měli proti konspiračním teoriím rozhodně vystupovat.


Nedávno jsem se setkal také s jednou konspirační teorií, a to v oblasti entomologie. Tato tvrdila, že propaganda, která působí ve všech oblastech našeho života, zvyšuje neúměrně počty vyhubených much domácích v letech 1955-1960 v souvislosti s tehdejším plošným používáním DDT. Genocida tohoto hmyzu se tenkrát úplně nepovedla, neboť mouchy nás obtěžují i dnes, a to čím dál více. Navíc to jsou přenašeči závažných nakažlivých nemocí.


Ve starších učebnicích entomologie z roku 1970 se dočteme, že v oněch inkriminovaných letech se uvádělo, že odhadovaný počet vyhubených much v oněch letech činil 500.000.000 jedinců. V nových učebnicích z roku 2007 se již dozvídáme, že onen počet činí 500.000.000.000 kusů.


Uvedeného rozdílu se ihned chopili zastánci konspirativních teorií, kteří se prakticky vyskytují všude. Jsou dokonce i v každém vědeckém oboru, dokonce i každém vědeckém ústavu. Konspirační teorie se mnohdy objevují dokonce i při příjemných úkonech na WC. Ostatně, není divu, neboť tam k tomu panuje vhodná intimní atmosféra.


Jízliví konspirátoři navíc dodávají, že v roce 2017 překoná počet vyhubených much v letech 1955-1960 celkový počet much, které se kdy vůbec mohly vyskytovat na planetě Zemi.


Musíme si uvědomit, že ke konspiračním teoriím inklinují zejména osoby mdlé inteligence, osoby s různými komplexy méněcennosti a jiné, kterým vyhovují jednoduchá a jednobarevná řešení, která se v našem složitém světě nevyskytují. V našem světě je vše komplikované. Svět je komplikace.


Nic na světě není jenom bílé, černé, nebo jenom šedivé. Odstín, který vnímáme, je podložen našimi ekonomickými příjmy a zájmy. Ve skutečnosti nikdy nevyjadřujeme skutečné zájmy své, ale pouze zájmy své peněženky. Člověka nedělají šaty, ale peníze. Šaty si bez peněz totiž nekoupíte, takže bez peněz nemůžete být člověkem.


Abychom uvedli disproporce ve zmíněných počtech zahubených much v letech 1955-1960 na pravou míru, musíme si uvědomit, že situace v tomto ohledu je stejná jako při zabití jedné mouchy v jarním období. Kdo na jaře zabije jednu mouchu, zabije tím mnoho tisíc much, které by se díky ní narodily do podzimu v případě, že by ona moucha nebyla zahubena.


Je tedy zřejmé, že v letech 1955-1960 bylo tímto způsobem k dnešnímu dni zahubeno přinejmenším 500.000.000.000 much, ne-li ovšem více. Je jisté, že kdyby náš milý dobrý bůh takto prozřetelně postupoval při stvoření Adama, mohl si odpustit ono vleklé a zoufalé trápení, které má od té doby s nepovedeným, nevyvedeným a neposlušným lidstvem. A navíc, lidstvo, které by díky tomu neexistovalo, by si tím ušetřilo ono chronické a zoufalé trápení, která má neustále samo se sebou. Kdo neexistuje, ten netrpí.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments