Konzervativní levice, revoluční pravice…

Kresba: Zdeněk PapešZe všech stran se na nás valí slovo "reforma", přičemž není jasné, co obsah tohoto slova znamená. Člověk by řekl, že takzvaně konzervativní vláda žádné revoluce dělat nebude, ale u nás je všechno opačně. Konzervativní jsou levičáci, kteří chtějí nechat stát v jeho veřejno-právní podobě. Pravice chce stát revolučně zprivatizovat. Bohatí lidé pochopili, že je zbytečné chtít půjčky od bank. Stát má díky našim daním dost peněz na to, aby zatáhnul jejich podnikání.


Podívejte se na tunelování Nemocnice Na Homolce, a hned pochopíte, o co jde. Nebo na zprivatizovanou tkáňovou banku, o níž jsme psali již dříve. A to nejlepší teprve přijde. Pravice nařídí zákonem, abychom část penzijního pojištění povinně odváděli na účty jejich kamarádů. Zadarmo si pomohou k podnikatelskému kapitálu zvíci několika miliard. Přitom si pár kamarádů zprivatizuje i nemocnice. Majetek by se neměl jen tak povalovat ve veřejném prostoru. A tato prvotní akumulace kapitálu nestojí vůbec nic, jen jedno hlasování pomocí poslanců, které novodobým pirátům platíme po vyhraných volbách.


Koho zajímá problém důchodové reformy a ničení veřejnoprávních institucí, nechť si klikne na tento vtipně a přehledně napsaný článek v Britských listech. Občanskou povinnost nelze delegovat na někoho jiného. Proto jsem rád, že to aspoň někomu myslí.


Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments