Krátce před „té“

http://i55.twitgoo.com/16abo8i.jpg

Nervozita okolo připravovaného zveřejnění nového úniku na stránkách Wikileaks dosahuje vrcholu.


 

USA, diplomaté i vybraní novináři, už patrně vše vědí. Okolo panuje horečná diplomatická aktivita sestávající se z americké přípravy svých partnerů na šok. Zveřejnění pošty amerických diplomatů může být opravdu bomba z mnoha důvodů. Nikoli snad proto, že představitele jednotlivých tolik překvapila případná nelichotivá hodnocení, jejich diplomaté jistě píší obdobná. Problémem bude právě to zveřejnění, protože v budoucnu mnohem těžší maskovat pravdu za oficiální komuniké. Občané se seznámí se stylem a metodami, jakými je tento svět skutečně řízen, jak moc lžou média, politici, elita…

 

Politikům „spřátelených“ zemí hrozí, že ztratí před svými voliči tvář, či dokonce se národ dozví, kdo ze „zástupců lidu“ se propracoval až na nejvyšší stupeň „přátelství“, těžko odlišitelném od povolání agenta.

 

Pro evropskou elitu přichází únik Wikileaks v nejhorší možnou dobu. Stávky a demonstrace kam se člověk podívá, ohrožené euro a hospodářský propad.

 

Budeme-li mít štěstí, dozvíme se něco i o našich vyvolených. Pro svět to sice nebude mít velký význam, ale nám by to mohlo pomoci vyčistit veřejný prostor od individuí, dostávajících otcovské polibky od amerických prezidentů, zpívajících proamerické častušky a bojující za americké základny na českém území. Možná pak tito uslyší něco i o trestném činu vlastizrady.

 

Ale zatím se nic neděje, zatím můžeme jen společně s panem Obamou, David Cameronem, ale i Alexandrem Vondrou, Karlem Swarzenbergerem, Mirkem Topolánkem a dalšími nervózně očekávat čas t=0.

 

 

P. S.: Jsem zvědav, co z toho vyjde:)


P. P. S: Server http://www.wikileaks.org/ se před několika minutami stal nedostupným. Blížíme se.


Převzato z Nautila


Foto: Titulní stránka zítřejšího Spieglu…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments