Kupředu Bursík, zpátky ni Havel

Jednou-prezident-navždy-prezident Václav Havel opět kvedlá českým politickým bahňákem. Před časem nekompromisně podpořil ODS (a vyvolal tím v řadách státostrany lehkou ptačí chřipku) a poměrně vlažné přijetí, kterého se mu tam dostalo, jej zřejmě vedlo k tomu, se nyní rozhodl věnovat svoji přízeň té „jediné pravé a autentické" Straně zelených, to je té, kterou vede partnerský tandem Martin Bursík a Kateřina „Biomasa" Jacques. To samo o sobě naznačuje, že letos budou mít voliči zelených z čeho vybírat, a že v jistých kruzích panují obavy o to, zda si voliči vyberou „správně" a „moudře", tj. tak, jak oni chtějí a potřebují.

Teď ovšem nejde ani tak o to, že „pan Ex" je poněkud barvoslepý, neb Bursíkovi zelení se již dávno vybarvili do modra, jako spíše o to, zda je tento jeho krok alespoň trochu racionální, tedy jestli může skutečně Bursíkovým zeleným přinést konkurenční výhodu, a nebo od nich voliče naopak odradí? Nebude to nakonec pro Tyrkysové znamenat „polibek" smrti? Již jednou Havlovu podporu přežili (viz Václav Havel a medvědí služba Straně zelených), jenže tehdy ještě voliči nevěděli, do čeho jdou.

Leckdo by mohl říct, že jsou to jen takové předvolební tanečky, jenže „pan Ex", který poněkud promiskuitně obráží politickou scénu ve snaze vybudovat „koalici ochotných" „proti všem" je skutečně pozoruhodný úkaz. Takhle vypadá comeback hvězdičky za zenitem.

Ale třeba to bude derniéra. I když o tom docela pochybuji, protože přinejmenším Bursík, jako každý správný ekolog, je 100% recyklovatelný.

Nashledanou v nové straně. Třeba v PRAZE – PRavé a Autentické ZElené straně (a 1. pád by mohl znít PRAHA – PRavá a Autentická HAvlova strana).

 

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments