Kupte si oslíka, nebudou

Muž, který se jmenuje jako ozvěna (© Jirotka), Andor Šándor, sdělil Novinkám, že: „Pokud by toskánskou akci (neboli sledování Topolánka and his boys) prováděla rozvědka jako oficiální služební úkol, znamenalo by to pro ni … doslova smrtící skandál."

A že „…i v případě, že by to ti důstojníci dělali na vlastní pěst, by to byla vážná věc a selhání služby, kterým by se mělo její vedení velmi vážně zabývat," řekl Právu Šándor, bývalý šéf vojenského zpravodajství.

Opak je pravdou: důkazem smrtící neschopnosti služby by bylo, pokud by Topolánka nesledovala. Jestliže se bývalý nejmocnější muž ve státě (a uchází se o to, aby se jím znovu stal) neveřejně, tajně stýká s šéfy průmyslových podniků, podnikateli a lobbisty, a to za naprosto nevyjasněných otázek financování své dovolené, tak je to škandál té nejvyšší úrovně. A jenom v Česku (a v oslích státech) je možné, že jako skandál modrácká média pojednávají to, kdo tohle svinstvo vynesl na světlo boží.

Už jsem to psal několikrát, ale komentátorům MfD a LN se to ještě nedoneslo (zabývají se tím, co Paroubek), takže znovu: v roce 1993 odstoupil z funkce vicekancléře a ministra hospodářství předseda FDP Jürgen W. Möllemann, protože na listu s hlavičkou ministerstva byl doporučen výrobce čipů do nákupních vozíků, podnik, který vlastnil jeho (do rodiny přiženěný) vzdálený příbuzný. (Wikipedie)

Takhle (pro česká média nepochopitelně přísně) se to bere v demokratických zemích, ve kterých se oslíci jenom zřídka stávají šéfy zpravodajství a premiéry.

 

Poznámka: Oslími státy nazýval můj přítel balkánské země, ve kterých se potkával s těmito užitečnými, mnohdy trpícími a trochu i svéhlavými tvory.

 

 

Převzato z blogu autora.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments