Kvůli tomuhle záznamu Erdogan zablokoval YouTube: Zahajme válku proti Sýrii pod falešnou záminkou

Možná už víte, že turecký ministerský předseda Erdogan zablokoval Turkům přístup na Twitter kvůli šokujícím informacím, které unikly před víkendovými komunálními volbami v Turecku. Ve čtvrtek ráno turecká vláda (navzdory rozhodnutí soudu o protizákonnosti blokování Twitteru) zablokovala přístup na YouTube. Poslechněte si uniklý audiozáznam a bude vám jasné, proč ho chtěl Erdogan zablokovat či zakázat. Jedná se o konverzaci mezi vedoucími tureckými vojenskými a politickými představiteli o tom, jak pod falešnou vlajkou zahájí válku proti Sýrii:


 

Překlad klíčové usvědčující části konverzace:


Ahmet Davutoglu (turecký ministr zahraničních věcí): "Premiér řekl, že za současného stavu věcí musí být tento útok (na hrobku šáha Sulejmana) považován za naši příležitost."


Hakan Fidan (šéf turecké tajné služby MIT):  "Pošlu čtyři muže ze Sýrie, jestli toho bude zapotřebí. Vytvořím záminku války tím, že objednám raketový útok na Turecko; můžeme také připravit útok na hrobku šáha Sulejmana, když to bude nezbytné."

 
Feridun Sinirliolu (náměstek minstra zahraničí): "Naše národní bezpečnost se stala běžným a levným nástrojem domácí politiky."

 
"Syrový" český překlad další konverzace najdete zde

 
Anglický překlad celé konverzace najdete zde

 

Zdroj: Zero Hedge

 

Námět: Normalcy Bias

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments