Lenivi bravci z brusele aneb jak Evroposlanec komunykuje s lidem

Evroposlanci. Tuž, po pravdě řečene, nikdy sem si o nich nemyslel nic dobreho. Co si tež chcete myslet o člověkovi, kery vleze za statisicovy korupčni plat do shromažděni několika set lidi a bude vam do oka tvrdit, že cosik duležiteho ovlivňuje.


Přece enem ve mně ale bylo kusek idealizmu a optymizmu a řikal sem si, že když už tam ti synci za ty moje prachy sedi, tuž třeba budu vysmati, v pohodě, budu srandovat a hlavně komunykovat. A tuž sem se před měsicem, když sem objevil obrovsky pruser se zakonem, kery by praktycky zakazal prodavat maso a syry uzene na bukovem dřevu, rozhodnul, že oslovim par tych našich draze placenych synku.


Napsal sem mejla sedumnacti našim evroposlancum. Evroposlankyňam sem nepsal. Za prve baba nema v polityce co robit, bo temu nemože rozumět, za druhe baba nema do uzeni co mluvit, bo tomu nemože rozumět. A to su silne argumenty, proč se nebavit s babama v polityce, ni?


A tuž sem všeckym tym našim chlopum a jejich asistentum a asistentkam (bo oni si za naše prachy vydržuju několik asistentu a asistentek) napsal, a čekal sem, že tajak v každe slušne firmě dostanu tak do tři dňu odpověď.


Asi tušite, jak to dopadlo.


Dřiv, než začnu nadavat tym lenivym zviřatkam na prameňu, musim zminit světle vyjimky. Jako prvni se ozvali socan a modry ptak. Socan Rouček a modryptak Tošenovsky měli tolik slušnosti, že včas napsali, podřystali se mnu a slušně se rozlučili. A pak tu byli ještě dva – kupodivu tež socan a modry ptak – synci Milan Cabrnoch a Pavel Poc, keři neenem že se ze synkem z Ostravy bavili, ale aji vyvinuli usili a myslim, že pro všecky uzenožrouty v kralovstvi českem zrobili hrozně moc.


A to bylo všecko. Ze sedumnacti přeplacenych synku s tymem asistentu a asistentek jich 13 za vic jak měsic nebylo schopnych napsat ani ten hlupy mejl. Nikdo z KDU-SSM, keři si hraju na ochrance zemědělstvi, nikdo z bolševiku s logem rude třešně a kromě dvuch socanu a modrych ptaku nikdo jiny neumi ani odepsat.


Tuž, pokud pudete o vikendu k volbam do teho pseudoparlamenta, dobře přemyšlajte, co pro vas ti synci, keři aji zadarmo by byli drazi, vlastně zrobili a jestli jim vubec hodite hlas.

 

Seznam synku, lenivych napsat mejla: Březina, Dušek, Fajmon, Falbr, Mynař, Kohliček, Kožušnik, Maštalka, Ouzky, Ransdorf, Strejček, Vlasak, Zahradil.

 

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, milovnik Europarlamentu, Yerevan

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments