Lidé chtějí reformy
Většina lidí si přeje, aby nynější vláda zahájila plánované reformy. Jako prioritní označují penzijní reformu a reformu zdravotnictví. Občané rovněž souhlasí s tím, aby kabinet realizoval svá protikorupční opatření, a podporu mají i plánované kroky nového policejního prezidenta. Plyne to z výsledků internetové společnosti Sanep.

Tento stěží uvěřitelný titulek se objevil včera v Novinkách na Internetu. Lidi se zřejmě shlukují na nárožích a se slzami v očích prosí vládu, aby mohli zasplatit víc za všechno možné, počínaje jídlem přes vodu, školní docházku, teplo až po nájemné. Divné je, že nejsou nikde vidět. Pokud se někde v nedávné minulosti skutečně shromáždili, pak říkali věci úplně jiné, včetně transparentů.

V celé slavné důchodové reformě jde jen o to, aby se velký balík peněz, jeden z posledních, které ještě v této zemi jsou, dostal do soukromých rukou. O nic jiného. Kdyby si totiž budoucí důchodce příslušný peníz dával do kasičky, ušetřil by stejnou sumu. Přišel by sice o teoretický výnos, ale neživil by penzijní fond a nemusel by se bát, že mu s jeho úsporami nějaký vykuk zmizí na Kajmanské ostrovy.

Ve zdravotní reformě jde zase o privatizaci zdravotních pojišťoven. Copak si někdo může myslet, že podnikatelé, usilující o tuto privatizaci, to dělají z filantropických pohnutek? Omyl, dělají to pro kšeft, a kdyby za tím žádný nebyl, nepustili by se do toho – to je přece jasné, že!

Protikorupční opatření jsou leda k smíchu, když se místopředseda vládnoucí strany chystal ulít půl miliardy a jiný ministr vydal skoro celou miliardu, aniž by si zkontroloval, že oprávněně.

Tato vláda je bezohledná, jako snad žádná jiná před ní a navíc dělá kroky tak protismyslné, že nad tím zůstává rozum stát. Jedněmi ústy hovoří o podpoře vzdělání, a na druhé straně hodlá zavést 20 % DPH na veškeré knihy včetně učebnic od základní až po vysoké školy. Pan Nečas sliboval vysvětlovat smysl reforem – zatím to neudělal. Třeba je tohle první příležitost, kdy s tím může začít.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments