Lidé jednoznačně odmítli modrou politiku

Praha, 19. října 2008

 

Výsledky víkendových voleb jasně ukázaly, že Češi nesouhlasí s arogantní politikou vlády, která spíše než zájmy občanů České republiky zastupuje zájmy USA. Drtivá prohra ODS i dalších stran prosazujících umístění vojenské základny USA na našem území dokazuje, že občané nejsou ochotni tolerovat strany, které zcela evidentně ignorují jejich otevřeně projevené zájmy.

 

„Naprostý propad Strany zelených je jasným důkazem, že se strana odchýlila od svého programu a že toto odchýlení její dřívější voliči odmítli tolerovat“, uvedl v souvislosti s výsledkem voleb mluvčí hnutí Nenásilí Jan Tamáš. „Zelení by měli být bezpochyby zastoupeni na české politické scéně. Aby z ní ale nezmizeli, musí co nejdříve vrátit Stranu zelených ke skutečně zelené politice.“

 

„Koaliční strany by se měly zamyslet nad svými kroky a přehodnotit vládní politiku tak, aby byla v souladu s vůlí občanů,“ uvedl dnes v komentáři k volbám Jan Bednář z hnutí Nenásilí. „Doufáme, že vítězná strana ČSSD nezklame důvěru svých voličů, zůstane věrná svým předvolebním slibům a nezmění svůj odmítavý postoj k umístění amerického radaru v ČR.“

 

Hnutí Nenásilí před volbami vyzývalo občany k účasti ve volbách a k podpoře těch stran a kandidátů, kteří se otevřeně staví proti zřízení vojenské základny USA. „Výsledek voleb nás potěšil, neboť ukázal, že lidé nejsou lhostejní k osudu naší země a že nechtějí podporovat strany, které otevřeně prosazují opak toho, co si lidé přejí,“ dodal Jan Tamáš.

 

Hnutí Nenásilí se zrodilo z aktivity skupiny českých humanistů v prosinci 2007. Jeho cílem je nenásilnými formami bojovat proti umístění vojenské základny USA na území České republiky a prosazování ideálů nenásilí. Hnutí vešlo do širšího povědomí zejména hladovkou Jana Tamáše a Jana Bednáře v květnu letošního roku, na ní navazující řetězovou hladovkou osobností celospolečenského života a pořádáním mezinárodních konferencí a dalších aktivit věnujících se problematice nenásilí, jaderného odzbrojování, prevenci militarizace vesmíru a stažení okupačních vojsk z cizích území.

 

Hnutí bývá někdy mylně zaměňováno s iniciativou Ne základnám.

Kontakt:

 

Jan Tamáš, tel. 776 785 839, jan.tamas@humanisti.cz

Jan Bednář, tel. 608 731 162, jan.bednar@nenasili.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments