Lieberman: Izrael nebude Československem roku 2010
Říjen 11, 2010

Ministr zahraničí Avigdor Lieberman sdělil ministrům zahraničí Španělska a Francie při pohoštění v neděli večer: „Než přijedete k nám, tak si vyřiďte nejprve své evropské problémy. Potom budu možná ochoten akceptovat vaše návrhy.“

Lieberman při zasedání na ministerstvu zahraničí v Jeruzalémě zdůraznil Bernardu Kouchnerovi a Miguelu Angelu Moratinosovi, že „Izrael nebude Československem roku 2010“.

Lieberman tvrdil, že mezinárodní společenství se snaží vynahradit své selhání v Afghánistánu, Súdánu a Severní Koreji dosažením dohody mezi Izraelem a Palestinci v průběhu jednoho roku.

Raději byste měli hovořit s Ligou arabských států o tom, co se stane v roce 2012 v Iráku místo toho, abyste zesilovali tlak na Izrael, což pravděpodobně povede k podobnému výbuchu jako v roce 2000,“ řekl dále.

Izraelský ministr zahraničí dodal, že neočekává, že by EU vyřešila všechny problémy světa, ale očekává alespoň řešení problémů evropského kontinentu, jakými jsou kosovská krize a kyperský konflikt.

Lieberman řekl:„V roce 1938 Hitler uchlácholil Evropu. Ta obětovala Československo místo toho, aby jej podporovala, a nedosáhla tím ničeho. Nebudeme Československem roku 2010. Budeme hájit životně důležité zájmy Izraele.“

Hitler po dvaceti letech od vzniku ČSR požadoval návrat Sudet Německu, s čímž Británie a Francie souhlasily. O půl roku později, v březnu roku 1939, Německo svými brannými silami obsadilo zbytek Československa.

 

Převzato z Haaretz

Překlad: zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments