Madoffův skandál: Sebevražda investora?
23. prosince 2008

Thierry Magon de la Ville Huchet, zakladatel fondu, který investoval u Bernarda Madoffa, byl nalezen mrtvý ve své kanceláři v New Yorku. Policejní komisař řekl, že se zřejmě jednalo o sebevraždu. „Naši vyšetřovatelé předpokládají, že to byla sebevražda“, řekl policejní komisař Raymond Kelly v interview. Pětašedesátiletý de la Ville Huchet byl nalezen „s nohama opřenýma o svůj stůl a poblíž stál odpadkový koš plný krve a žádné stopy po jiné osobě“, řekl Kelly.

Finančník měl „četné bodné rány“ na rukou a zápěstích, poblíž byl nalezen nůž a pilulky, nenalezli jsme žádný dopis na rozloučenou, sdělil novinářům Kelly. De la Ville Huchet byl spoluzakladatelem a výkonným ředitelem newyorkské společnosti Access International Advisors, která investovala 1,4 miliardy dolarů u Madoffa, jenž byl zatčen 11. prosince pro údajné provozování padesátimiliardového podvodu – tzv. Ponziho machinace.

Smrt de la Villa Hucheta, který založil společnost Access v roce 1994 společně s Patrickem Littayem, přišla v době, kdy se vyšetřování zaměřovalo na vztahy s investory, podvedenými Madoffovou firmou Fairfield Greenwich Group, investičním fondem, který investoval s Madoffem 7,5 miliardy dolarů a byl investory obviněn z údajného selhání při ochraně jejich investic.

Řady investorů podvedených Madoffem se zvětšují. Jedním z nich je i Pedro Almódovar, španělský filmový režisér, který podle časopisu El Economista ztratil 280 000 dolarů.

Podle firemních dokumentů společnosti Access International Advisors byl De la Ville Huchet předsedou a ředitelem společnosti Credit Lyonnais Securities USA, americké investiční banky, která byla dceřinou společností francouzské banky Credit Lyonnais. Předtím, než v roce 1987 nastoupil do Credit Lyonnaise, provozoval od roku 1983 mezinárodní makléřskou společnost Interfinance, specializující se na francouzskou, belgickou a italskou burzu.

Firma Access spravovala 3 miliardy dolarů a měla 26 zaměstnanců, podle v září datovaných dokumentů, a její fond LUXALPHA SICAV – American Selection investoval výhradně u Madoffa. Access vydal minulý týden prohlášení, že pracuje s právníky na vyhodnocení situace. Správcem fondu až do tohoto roku byla banka UBS, její mluvčí Karina Byrne sdělila, že už tuto funkci nevykonává.

Dvě osoby, seznámené s obviněním, sdělily novinářům, že Madoffovy podvody, převyšující 50 miliard dolarů, prý trvají nejméně od roku 1970. Madoff je nyní v domácím vězení ve svém newyorkském apartmá.

Zdroje:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aeC.Rrn6kc24&refer=home

http://www.huffingtonpost.com/2008/12/23/thierry-de-la-villehuchet_n_153147.html

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments