Magistrát města Brna, odbor shromažďování, oddělení pro schvalování symboliky

Když jsem včera, na schůzce se skupinou nebezpečných extremistů (a extremistek), žertem prohlásil, že by si úřady měly zřídit zvláštní kancelář, kam by člověk přinesl tričko, které si chce obléknout, a od úředníka by obdržel potvrzení s razítkem o jeho nezávadovosti, které by pak na ulici na vyžádání předkládal policii, netušil jsem věru, jak blízek jsem pravdě a že něco takového už v naší vyspělé demokracii funguje.

Jak je patrno z usnesení o zahájení trestního stíhání, brněnský magistrát nedoporučil organisátorovi letošního prvomájového pochodu tento transparent. Organisátor doporučení oslyšel a ejhle, už jsou všichni, kteří ho nesli, trestně stíháni. Přitížilo jim, pravda, že při pochodu provolávali závadová hesla, např. USA, Israel, táhněte do pekel!

Jakou symboliku a jaká hesla jim namísto nich brněnský magistrát doporučil, nelze, žel, z usnesení seznat.

Aktualisováno.
Podle zprávy ČTK mají být prý stíhány i další osoby, mezi nimi tlumočník. Chvályhodné rozšíření trestní represe: v dalším stupni pak budou stíháni i všichni ti, kteří projev slyšeli.

Převzato z blogu Paragraphos

Stanův komentář: Ti hnusní neonacisté drželi transparent s heslem "Evropo povstaň!" a byli obviněni z propagace nacismu, protože se heslo podobá nacistickému "Deutschland erwache!" (Němčinu moc neovládám, ale podobnost vidím jen v tom vykřičníku na konci. Zakážeme v rámci boje proti neonacismu rozkazovací způsob?) Všimněte si i grafické stránky – mezi transparentem a všemi možnými grafickými podobami "Deutschland erwache!" jsem nenašel jediný styčný bod. S takovou příště budou obviněni Sokolové, až budou volat "Nazdar náčelníku!" Takhle to dopadá, když skuteční náckové v kravatách začnou bojovat proti neonacismu.

http://www.loc.gov/exhibits/treasures/images/at0058d.6s.jpg

(odkaz zaslal MCMLXXXIV)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments