Malá poznámka ke kauze Drobil
Drobilova aféra hýbe veřejným míněním, dokonce přiměla pana Kalouska k prohlášení, že jde o vnitřní záležitost konkurenční partaje, tedy ODS. To je docela s podivem – panu Kalouskovi, který by normálně vyrval stařence poslední groš, najednou nevadí pokus připravit státní rozpočet o tři miliardy. Kdyby ty peníze dostali například čeští lékaři, nemuseli by dávat hromadné výpovědi. Nebo kdyby je dostali zdravotně postižení lidé, nemusela by řada z nich být nyní v kritické situaci. Ale ne, vždyť je to jen jakási vnitřní lapálie, nad níž pan Kalousek mávne rukou.

Ještě jedna věc je zajímavá – z těch tři milard, vyvedených z předražené stavby, měla dostat půl miliardy ODS. A kam měl přijít ten zbytek? Která další kapsa byla nastavena?

K Drobilově aféře napsal na Aktuálně svůj blog prominentní pravicový právník Tomáš Sokol. Ve své brilantním rozboru má jako vždy pravdu: neměli bychom dát na čmuchavé novináře. Soudný čtenář by měl nechat na orgánech, činných v trestním řízení, aby se dobraly, jaká je pravda. Jen umělecký dojem trochu snižují pravopisné chyby (…voláním po parlamentní komisy…).

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments