Malé starosti velkých politiků

Martin Stropnický prý řeší své "vystoupení z divadelních a televizních rolí", aby se mohl věnovat politice. Český ministr války se o víkendu na Vinohradech rozloučil jako Cyrano z Bergeracu. V seriálu Kriminálka Anděl bude postava detektiva Tomečka povýšena, takže ze seriálu elegantně vyzmizí a v budoucnu se bude moci vrátit. Tolik MfD a Parlamentní listy. Ve štábu však prý nepanuje shoda, zda by návratu hrdiny měla předcházet degradace, nebo raději povýšení do role policejního presidenta. Informované zdroje hovoří o ambici seriál umělecky i finančně povznést na evropskou úroveň, a v této souvislosti poukazují i na Buňuelův film Přízrak svobody, jehož kopii si štáb údajně nedávno vyžádal z archivu. Ve filmu jak známo dochází k iracionálnímu zdvojení osobnosti policejního prefekta. O věci se však odmítl bavit nejen ministr, ale i pánové Červíček a Lessy. Náhodný svědek ovšem trvá na tom, že výkřiky "jestli ti ta vláda nevydrží, tak jim ještě ukážem, Martine," nebo "to věděl už Anton Pályč, že dva je málo", které měl zaslechnout v sobotu nad ránem v designovém baru Kavkárna, jsou autentické.


Dotaz, co je pravdy na tom, že režisér Olmer má pro každý případ v záloze scénář Ještě většího blbce, než jsme doufali III, Stropnický nejprve rozhořčeně odmítl, ale pak upřesnil, že titulní úloha je už prý vlastně slíbena někomu úplně jinému. Na druhé straně způsob, jakým se vypořádal s otázkou po možném remake Švejka ("česká armáda v současném stavu rozhodně nemá na účast ve světové válce") svědčí o tom, že se už alespoň začal seznamovat se stavem jemu svěřeného resortu. Velmi reálně naproti tomu znějí zprávy o tajných copyrightových jednáních (zdroje jsou) a úvahy o angažmá Daniela Hermana v možném českém remake kultovních snímků Těžko ho zabít nebo Zběsilost v srdci. Poté, co se prý v rámci přijetí několika představitelek kulturní fronty vyjádřil s neskrývaným opovržením o první verzi literárního scénáře filmu "Ženatý kněz" (mělo jít o adaptaci skandálního francouzského románu z 19. století) jako o "limonádě", se totiž uřekl, že bunda z hadí kůže by dobře vyjadřovala jeho osobnost.


Zůstává nejasné, zda se Pavel Bělobrádek skutečně pro lepší koaliční atmosféru snažil v Americe vyjednat designovanému premiérovi trafiku pro případ krachu společného projektu. Nelze totiž prokázat, že uniklá e-mailová zpráva označená "RE: Byl jsem při tom" obsahující mimo jiná negativní hodnocení větičku "kolikát vám už máme opakovat, že komičnost protagonisty nesmí být prvoplánová", se skutečně vztahuje k této zájmové osobě. Osud vlády je stále nejistý i v případě jejího jmenování, zatímco president Zeman na Hradě trůní pevně a z ústavních žalob si tropí leda posměšky. Naprázdno tak nejspíš vyjde i snaha ruských producentů, kteří byli ochotni dát dohromady krvavé peníze poté, co zhlédli na ČT 24 oficiální část pohovoru presidenta s jednou z nominantek na ministerské křeslo: "Už je ti horko…děvče?"

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments