Maturita? Už to prasklo!

Kdybych byl ješitný chvástal, doporučil bych pravidelné čtení Nautila, protože se zde často dozvíte o problémech, které se do oficiálních médiích dostanou nejdříve za pár měsíců. Ale protože jsem vrozená skromnost, neudělám to:)


Před časem jsem publikoval přepis části zajímavého rozhovoru s jistým akademickým funkcionářem. Úroveň uchazečů, podstata bakalářského studia a další paradoxy našeho vzdělávacího systému byly i pro mne, skeptika, silná káva.

 

Zkušební maturita dopadla, jemně řečeno, nepříliš dobře. Potvrdila se všeobecná obava ze špatné kvality středoškolského vzdělání. Zejména propad 30% žáků při slabší úrovni matematiky je zarážející. Doufejme, že se studenti na ostrou zkoušku připraví lépe.

 

Negativní názor na bakařské studium v kontinentálním provedení je patrně rozšířen více, než jsem předpokládal. Za sebe mohu říct, že si opravdu neumím představit, co s těmi bakaláři budeme dělat, jaké zaměstnání jim nabídnout. Jejich vzdělání totiž připomíná extrakt z populárně vědecké literatury a je prakticky jen těžko použitelné. Bakalář je prostě Chytá Horákyně našeho vzdělávacího systému, ani nahá, ani oblečená, ani pěšky, ani vozem. Bohužel i v té pohádce bylo takové specializované místo jen jedno.

 

Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments