Medaile pro Blaira
Září 13, 2010

 

http://www.philebrity.com/wp-content/uploads/2010/06/Philadelphia_Liberty_Medal.pngTony Blair získal v USA ocenění za svoji práci v oblasti globálních lidských práv.

Návrh na ocenění expremiéra medaili Svobody byl předložen bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem v době, kdy jeho čerstvě publikované memoáry opět podnítily diskusi o tom, jak tento politik vedl svoji zemi.

Medaile je udělována každoročně Národním konstitučním centrem (National Constitution Centre) jednotlivcům nebo organizacím, jejichž činy mají přínos pro svobodu lidem na celém světě.

Blair je oceněn za svou práci v Nadaci víry Tony Blaira (Tony Blair Faith Foundation), která podporuje náboženskou toleranci, a za svou iniciativu s cílem zlepšit správu věcí veřejných v Africe.

Minulý týden byla v Londýně zrušena plánovananá autogramiáda poté, co na něj předtím na autogramiádě v Dublinu byla házena vejce a boty. Protestující byli rozhněváni jeho rolí v zahájení války v Iráku.

Pořadatelé slavnostního udělování medaile říkají, že demonstranty neočekávají.

Clinton, předseda centra, v prohlášení řekl, že Blair „pokračuje v prokazování stejného vedení, nasazení a tvořivosti při prosazování ekonomických příležitostí na Blízkém východě a při řešení náboženských konfliktů po celém světě.“

Blair prohlásil: „Svoboda, volnost a spravedlnost jsou hodnoty, které jsou vyraženy na této medaili. Svoboda, volnost a spravedlnost jsou hodnoty, které se snažím aplikovat do své práce na správě věcí veřejných v Africe a při připravování Palestinců na řízení svého státu.“ 

Medaile byla poprvé udělena v roce 1989 a je s ní spojena peněžní odměna 100 000 dolarů (65 000 liber) hotově. Blair peníze věnuje své náboženské nadaci a Africké iniciativě pro správu věcí veřejných.


Převzato z Information Clearing House

Překlad: Aram

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky