Milion lidí pochoduje pro Kaddáfího: Kam se poděla tahle story?

Červen 23, 2011

http://lizziesliberation.files.wordpress.com/2011/06/tripoli-million.jpgMilion lidí v vyšlo minulý pátek do tripoliských ulic, aby pochodovali ve prospěch jejich bratrského vůdce Muammara al Kaddáfího a proti zločinně preciznímu terorismu, který tepe libyjský národ pomocí NATO a teroristických elementů, které jsou jím chráněny. Kde se však o této story dozvíte?

Novinářka Lizzie Phelanová ve svém rozhovoru pro Press TV* hovořila o tom, co viděla na svých cestách po Libyi. To, co říká, není žádná propaganda, je to pravdivé svědectví z první ruky ze země, kterou Muammar al Kaddáfí převzal jako nejchudší stát na zemi a přeměnil ji v jednu z nejbohatších v Africe. Udělali jeho nepřátelé něco podobného?

Lizzie Phelanová v tomto úžasném interview potvrdila online zprávy z Pravdy.ru, která podle svého zdroje informací v Libyi tuto páteční masovou demonstrativní podporu Muammaru al Kaddáfímu v Tripolisu oznámila. Jeden milion Libyjců z celkové šestimilionové populace vyšel do ulic, na podporu své vlády a proti kontrarevolučním reakcionářským islamistickým teroristům, které podporuje NATO.

Mohl by to být ekvivalent k demonstraci deseti milionů lidí v Británii či ve Francii, nebo 50 milionů lidí v USA. Přilákali by Cameron, Sarkozy nebo Obama takové davy příznivců? Kdyby jich bylo desetkrát méně, odpálili by ohňostroje. Zobrazuje to měřítko těchto, ehm… mužů, ve srovnání s plukovníkem Kaddáfím.

Phelanová upozornila na pobouření a znechucení, které pociťují obyčejní občané Libye, někteří z nich s námi komunikovali prostřednictvím našich kontaktů, především proti čirému zlu Camerona a Sarkozyho a zdůraznila odhodlání, které jsme slyšeli i od zdrojů serveru Pravda.ru, že v budoucnu by neměly být podepsány žádné smlouvy s britskými a francouzskými společnostmi kvůli tomuto teroristickému násilí.

Tato omluva ze strany NATO je naprosto špatný vtip. Je to první omluva, kterou jsme od nich během tří měsíců dostali, navzdory skutečnosti, že civilisté v důsledku leteckých úde NATO umírají každý den. V posledních třech měsících došlo k tisícům úderům na naši zemi, takže se za to včera, tedy v neděli, omluvili,“ prohlásila, aby dodala, že „přesně ve 2 hodiny ráno však došlo k dalšímu útoku na město Sorman 130 km západně od Tripolisu, kde bylo zabito dalších patnáct civilistů včetně ítí.“

V předchozích týdnech jsme viděli bombardování univerzity al-Nasr v Tripolisu za bílého dne, kde byli zabiti civilisté, takže toto jsou vojenské cíle, které vidíme bombardovat – vidíme je bombardovat vysoké školy; vidíme je bombardovat ulice při pátečních trzích v Tripolisu, kde se nevyskytuje žádná vojenská oblast ani zařízení. Páteční tržní ulice – byla jsem tam – začíná u hlavní pošty a končí u základní školy, a oni bombardovali čtyři budovy a zavraždili devět civilistů včetně čtyřměsíčního batolete.“

Phelanová zdůraznila ještě další bod, zcela opomenutý západními médii, jež podaly libyjský příběh hanebným způsobem, s překrucováním skutečností, ubohou žurnalistickou úrovní a zaujatostí – tedy týrání, pronásledování a vraždění černých Libyjců bengházskými teroristy. Dále jsou tu lži, které šířila Al-Džazíra i ostatní, že to byli žoldáci. To prostě nebyla pravda.

Dále hovořila o "nevýslovných zvěrstvech" kterých byla svědkem, o neuvěřitelné podpoře vládě Kaddafiho: „Co se týče jednotlivých kmenů v Libyi – z mých zdrojů mám informace, že 90 % kmenů v Libyi podporuje vládu, včetně největšího kmene v Libyi“ a o skutečnosti, že Kaddáfí „se doslova podbízel, aby zapojil opoziční síly do vlády“.

Přečtěte si také zprávu OSN o dodržování lidských zpráv v Libyi za Kaddáfího.

Převzato z Pravda.ru

Překlad: Clair

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments