Military monitor 11/2011

„Osvobozování“ Libye začalo. Na hrotu útočných jdou ruku v ruce pod prapory revoluce Británie a Francie, úloha mopslíka tentokráte zbyla na Itálii a Španělsko.


Hamás vypálil padesát granátů na Izrael. Co by jindy byla zpráva prvořadého významu, ve světle kočkování v Libyi poněkud zapadlo, ale žádný strach, Izrael je v rukou božích.


Írán vyslal do vesmíru svoji první sondu. Neškodná demonstrace technologické vyspělosti, po které USA možná trochu znervózní (doufám, že ne moc, nerad bych se dožil toho, že budeme s láskou vzpomínat na Fukušimu).


Americká propaganda vypustí na Facebook stovky fiktivních uživatelů. Že jde o ofenzívu na nově otevřené frontě se USA ani netají, co není jisté, zda bude následovat invaze a okupace.


Přední ruský konstruktér zbraní kritizuje masivní ruské investice do zbrojení (Russia’s 0 billion rearmament drive slammed as misguided by developer), podle kterého jde o „masivní produkci zastaralých systémů s pramalým využitím v moderních válkách.“


Agent CIA nebude souzen za vraždu dvou Pákistánců (CIA contractor Ray Davis freed over Pakistan killings). Spravedlnost je sice slepá, ale není hluchá, a tak dobře slyší, když strýček Sam našeptává.


Do Bahrajnu dorazili cizí vojáci potlačit demonstranty; demonstranty v Bahrajnu rozehnala armáda a protesty rozehnala. Demonstranti v Bahrajnu mají smůlu, že se bahrajsnká elita nezajedla Západu tak, jako strýček Kaddáfí, takže nebude nejenom žádná bezletová zóna, ale dokonce ani žádná silná slova.


Bývalý analytik banky Goldman-Sachs: Velká válka započne na konci roku 2012. Nezbývá než doufat, že je bývalý proto, že to byl špatný analytik, protože jestli je dobrý, tak máme problém (jak se stupňuje eufemismus nade všechny meze?)


Medveděv: Revolty v arabském světě byly podníceny vnějšími silami: „Rusko se domnívá, že probíhající revolta v západní Asii a severní Africe, přestože má i vnitřní kořeny, prozrazuje zásah cizí ruky. (…) Prezident Dmitrij Medveděv naznačil, že revolty v arabském světě byly zahájeny těmi vnějšími silami, jež měly v plánu rozvrátit i Rusko. ‚Nebudu udvádět žádná jména, ale celá řada zemí, i těch, se kterými máme přátelské vztahy, se přesto podílela na terorismu na ruském Kavkaze.‘“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments