Modrá straka

Září 30, 2011


http://img.aktualne.centrum.cz/70/17/701700-blog-david-rath.jpgMálo koho by asi napadlo, jak činorodý byl pan poslanec Marek Šnajdr za svých mladých let.

To ještě nebyl bakalář, ale byl to úspěšný podnikatel, který chtěl postavit domov seniorů v Rychvaldu. Spolu s paní starostkou z ODS na jeho výstavbě pracovali opravdu usilovně. Faktury se vesele proplácely a miliony mizely ve firmě pana Šnajdra, jen na samotnou stavbu se tak nějak zapomnělo.

Činorodý stavitel

Stavební firma dostala ze státního rozpočtu zaplaceno asi sedm milionů a paní starostka vše pěkně podepisovala. Pak přišla kontrola a zjistila, že místo hotového domova důchodců je na daném území louka. Město Rychvald muselo pochopitelně dotaci ze státního rozpočtu vrátit, protože po domově seniorů skutečně nebylo nikde ani stopy. Nejspíš pan Šnajdr použil nějaké kouzlo neviditelnosti. Sám by nám dnes možná vysvětlil, že tam ten domov důchodců stojí, a krásný, ale zaklel ho tak, že ho nikdo nevidí. To ovšem nefungovalo vůči státním orgánům, takže město Rychvald přišlo o sedm milionů, které muselo zaplatit.

Namáhavé přemýšlení

Všichni se samozřejmě vrhli na onu soukromou firmu a.. světe div se – ona zbankrotovala! Takže nebylo kde vzít těch sedm milionů, prostě nebyly. Pan Šnajdr očividně tak usilovně přemýšlel, jak ten domov pro seniory postavit, že už to samo o sobě přišlo na celých sedm milionů. Soud tehdy pana Šnajdra osvobodil a státní zástupce se proti tomu ani neodvolal. To už byl pan Šnajdr vysoce postavený politik ODS a jistě mu nemohla pomáhat paní Vesecká a další spřízněné duše ve státních zastupitelstvích. On to vlastně ani nepotřeboval, když se hned v prvním stání rozhodlo, že za to přece nemohl, protože každému bylo jasné, že on je tak geniální mozek, že si za to přemýšlení potřeboval vydělat statisíce!

Šnajdrův plán

Myslím, že se mi nikdo nemůže divit, že nemám důvěru v pana Šnajdra a v jeho čisté úmysly. Naopak jsem přesvědčen, že má již dobře připravený plán, jak dříve či později využije toho, že poslanci vládní koalice na jeho návrh zrušili poslední pojistku proti rozkradení nemocnic. Ministerstvo zdravotnictví v rozporu s platným zákonem několik let ignorovalo žádost Středočeského kraje o zapsání do registru veřejných neziskových zdravotnických zařízení. Až ministr Heger vydal rozhodnutí, ve kterém se jasně říká, že ministerstvo neziskové nemocnice nezřídí, protože skupina poslanců podala návrh na zrušení tohoto zákona. Skvělý způsob, jak nás umlčet. Středočeský kraj nebude moci transformovat zbylé nemocnice z akciových společností na neziskové organizace, takže v budoucnu mají pánové z ODS v čele s panem Šnajdrem volnou cestu k jejich privatizaci.


Běžná praxe

Možná že to nebudou dělat tak hloupě a naivně, jako to dělal pan Bendl, ale udělají to chytřeji. Tak, jak se to v Čechách většinou dělá. Nejdřív si vyhlédnete to, co by se vám líbilo. Pak náležitě namotivujete ty, kteří to spravují a začnete to pomaličku devastovat. Nemocnice, které do té doby dobře fungovaly, se najednou začnou zadlužovat. Vy na to potichounku upozorňujete a říkáte: ,,Nemocnice má dluhy a my nebudeme mít na jejich zaplacení!“ Takhle to necháte pár let běžet, až se dostanete do situace, kdy se řekne: ,,Proboha, co s tím jen uděláme? Je to kompletně zadlužené!“ Budu vůbec rád, když najdu někoho, kdo se toho zdarma ujme a sejme z města nebo kraje břímě platit tyto dluhy. Vždycky se najde nějaký připravený soukromý investor, který řekne: ,,Já jsem takový dobrodinec, že to od vás zadarmo převezmu.“ V lepším případě zaplatí alespoň dluhy z minulosti. A tak třeba za dluh 200 milionů korun někdo získá majetek v hodnotě dvou miliard. Běžná praxe.


Heslo ODS

Není divu, že čím dál tím víc občanů nazývá ODS modrou strakou. Čím dál tím víc občanů dává za pravdu tomu, že základní heslo ODS zní: Co může být ukradeno, ukradeno být musí. Jiná logická motivace chování pana Šnajdra a zbytku ODS prostě není.

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments