Moravec se opět choval jako drzý spratek

Po delší době jsem si zase pustil OVM, zvědav na Andreje Babiše. Marně doufaje, že se tento sebezbožňující moderátor změnil k lepšímu a že se dozvím něco nového. 


Marně! Opět jsem byl svědkem Moravcova nedělního (slovního) sebeukájení v přímém přenosu. Když před lety tento pořad začínal, působil poměrně seriózně a divák měl dojem, že moderátor Moravec má snahu vytáhnot z politiků co nejvíce informací. Ale to, co předvádí Moravec poslední dobou, nemá s diskuzním pořadem nic společného. Z Václava Moravce se v průběhu let stala nechutná karikatura moderátora veřejné televize. Tomuto egocentrickému nadutci, který si myslí, že může mistrovat a zesměšňovat své neoblíbené politiky, včetně prezidenta, je poslední dobou moře po kolena. Tento Českou televizí protěžovaný moderátor už dávno zapomněl, že jeho role není se v televizi předvádět a komentovat výroky hostů, ale pouze moderovat tento pořad.


Kdo nemá krátkou paměť, tak si vzpomene na dvouhodinový debatní pořad s prezidentskými kandidáty. Každý kandidát měl na vyjádření pouze osm minut, zbytek času před kamerami prožvanil Moravec. Teď v posledních OVM byl Moravec, jako vždy, perfektně připraven. Nejen, že měl pečlivě připravené otázky, ale dokonce si nachystal i ty "správné" odpovědi. A běda, pokud Babiš neodpověděl "správně"! Hned mu, stejně jako jiným jemu neoblíbeným politikům, skočil do řeči a začal ho poučovat a s učitelským výrazem školit a ukazovat světu, jaký je on vynikající mentor české politiky s jediným správným názorem. V neděli dával novému ministrovi, který byl zatím jeden den v práci, otázky, které nedostal Kalousek za celou svou kariéru. A když odpověď nebyla taková, jakou chtěl, rozhostil se mu na tváři vítězoslavný úsměv radosti a spokojenosti. V těchto okamžicích se Moravec blížil svému vrcholu. Babiš ho nevěřícně pozoroval, jako by mu chtěl utáhnout kravatu, ale určitě se už v podnikatelském prostředí setkal s většími exoty, takže zachoval klidnou tvář.


Na Moravcovi, stejně jako na Železném a Drtinové, je jejich politická orientace vidět už z dálky. Ale pouze Václav Moravec dokáže jednou týdně prožívat svou aroganci, ješitnou nabubřelost, namyšlenost a přidrzlé chování tak, že člověka napadne, jak že to má se svou "manželkou" a kdo doma nosí trenky. Moravcovi ani tak nejde o diváka, který ho ze svých televizních poplatků platí, jemu jde především o něho samotného. O prosazení svého nebetyčného ega a svých politických názorů. Zatímco ČT protěžovaný Kalousek může u Moravce bez přerušení tlačit divákům do hlavy své fantasmagorie, jak dlouho chce, jiný politik nemá šanci bez přerušení dokončit větu. Přitom dle chování a otázek redaktora by neměl divák poznát jeho politickou orientaci. Nemám nic proti "grilování" politiků, ať už zleva či zprava. Ale je to diskuzní pořad, kde jsou hlavní osobou hosté a divák je především zvědav na jejich názory, ne na pravidelné nedělní vyvrcholení Václava Moravce.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments