Možná už teď staré novinky z Ukrajiny

Pravý sektor obsadil budovu Nejvyššího soudu Ukrajiny. Z budovy vyhnal delegáty mimořádného kongresu soudců. Šířily se informace, že kongres chce prohlásit Janukovyče právoplatným prezidentem Ukrajiny. Kdo se díval pozorně, určitě si všiml, že nikde není policie. Samozvaná vláda to nemá rozhodně lehké, odzbrojit nacionalisty a separatisty zároveň, to asi nejde.Není to tak dávno, kdy Janukovyč vyhlašoval protiteroristické akce a naše televize blahoslavily nacionalistické bojůvky, napadající násilně různé úřady na Ukrajině. Samozvaný prezident Ukrajiny Turčinov vyhlašuje ta samá protiteroristická opatření. Má ale několik problémů, armáda se rozpadla, policie je apatická a Sokol na všechno nestačí. Národní garda má možná nadšení, ale je nevycvičená a málo početná. Zbytek armády byl převelen na východ, asi aby předala „separatismům“ zbraně, což bude asi jednoduché, protože kasárna jsou plná povolaných nasraných záložníků.


Ukrajinská armáda si stele postel:Nová vyhlášená republika má pod kontrolou 16 tisíc policistů a 20 tisíc záložníku. Jestli je to pravda, ukáže jenom čas.Samozvaná vláda to rozhodně nechce vzdát. Vlastenců ze západu bude určitě dost. V Doněcku přistálo letadlo z Kyjeva s neoznačenými vojenskými jednotkami Jedná se údajně o jednotky Národní gardy, ukrajinského ministerstva vnitra a jednotku Blackwater v uniformách jednotek Sokol.


Pravý sektor to také nechce vzdát, ale už podruhé se v Charkově spálil.

 


Horký čokoládový kandidát na prezidenta Ukrajiny – oligarcha Porošenko se, jak se zdá, nezavděčil všem. Údajně to byl on, kdo zaplatil 100 miliony dolarů zaplatil euromajdan.

 


Zdá se, že západní propaganda ztratila dech, například v Litvě a Lotyšsku zakázali vysílání stanice RT, protože nevysílá objektivní informace z Ukrajiny.


Vyhlášení samostatné Charkovské republiky:Vyhlášení samostatné Doněcké národní republiky:Prohlášení vrchního velení jihovýchodní armády:Těžký život reportéra TV Ukrajina na Ukrajině:


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments