Možnosti a perspektiva

Ze všech stran se na nás valí slova o šetření, nutnosti úspor a zeštíhlení státu atd. Premiér Nečas uvedl, že stát tu není od toho, aby vytvářel pracovní místa. Firmy snižují počty zaměstnanců, protože nemají zakázky nebo jim o "10%" klesl zisk, což je důvod k propouštění.


Ptám se tedy, jakou možnost má člověk, aby se mohl v tomto státě uživit? Troufnu si tvrdit, že možností mnoho není. A když vidím ty houfy mladých a šikovných lidí, kteří se k nám chodí ptát na práci a nemohou ji sehnat, je mi opravdu zle z celého tohoto systému. Počet pracovních míst dramaticky klesá, a nezaměstnaných přibývá. Slova demagogů, že kdo chce, práci si najde, doufám již nikdo nemůže myslet vážně. Nebo je v pořádku, když člověk do kterého byly vloženy statisíce do jeho vzdělání, ať už státem nebo jeho rodiči, bude počítat v Kauflandu nanuky nebo zametat v obci? Nemám nic proti manuální práci, ale k čemu je všechno to vzdělávání, které stojí tolik prostředků, když se velká část lidí stejně ve vystudovaném oboru neuchytí?


A jaké nám nabízí dnešní vládnoucí garnitura možnosti? Půjčku na studium, půjčku na bydlení. Do toho povinné odvody do soukromých důchodových fondů, přímé platby u lékaře a nevím co ještě. Je to vůbec k žití? Myslím, že takto můžeme ještě pár let přežívat, ale pokud chceme, abychom totálně nezdegenerovali a nebyla z nás jen masa otroků (o což se pokouší Nečas, Kalousek a jim podobní), musí nastat změna.A to změna důrazná a hluboká, která vyčistí celý tento systém, který umožňuje královský život pár procentům lidí (samozřejmě ze státních prostředků) a zbytek lidí je odsouzen do role ovcí čekajících na kousek "žvance".

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments