NE základnám: Pozvánka na happeningy k předsednictví ČR v EU

Iniciativa NE základnám oznamuje konání dvou happeningů u příležitosti setkání české vlády se členy Evropské komise dne 7.1.2009.

Vážení přátelé,

ve středu 7. ledna se v souvislosti se začátkem českého předsednictví Evropské unii uskuteční v Praze setkání české vlády se členy Evropské komise.

Řada zemí Evropské unie se k otázce vybudování amerických základen v Česku a v Polsku staví přinejmenším rezervovaně, některé země (Slovensko, Rakousko) dokonce vyslovily  nesouhlas s tímto záměrem administrativy USA. Česká republika je tak i díky nekriticky pro-radarovému postoji své vlády považována v EU tak trochu za černou ovci.

Skutečnosti, že téměř 70% občanů radar v ČR odmítá a že petici za referendum o této otázce podepsalo již téměř 150 000 lidí, samozřejmě čeští vládní politici svým evropským kolegům úspěšně zamlčují. Pojďme jim to tedy říci sami.

Rádi bychom Vás tímto pozvali na dvojici happeningů Iniciativy, které se oba uskuteční tuto středu 7. ledna od 12:00 na Kampě u Muzea Kampa Sovovy Mlýny (venkovní prostor) a od 14:15 před Lichtenštejnským palácem na Kampě (U Sovových mlýnů 4/506).

Společně ukažme Evropě, že tu radar nechceme.

Vaše,
Iniciativa Ne základnám

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments