Návod jak na ně

Čas od času se mezi námi objeví takový nějaký prorok či filosof a způsobí nám značné potíže. Naruší náš zavedený a pěkně fungující hnilobný pořádek. Pak dáme hlavy dohromady, ačkoliv z táborů jsme různých, přestaneme si jít po krku, a začneme kout pikle, jak bychom se toho extrémisty zbavili, než ovlivní veřejnost a způsobí, že se nám tato vymkne z rukou.

A pak, že takový nějaký věrozvěst není dobrý! Vždyť sjednotil rozlícené nepřátele. (Ohrozil jejich kořist a chtěl osvobodit jejich rukojmí.)

Terorista je tedy sjednocujícím činitelem zavilých nepřátel. Je žádoucí, aby vydržel, co nejdéle, ale jeho zatracená pastorační činnost obrací zástupy od nás. Pak by se mohlo stát, že by lidé zjistili, že nás vůbec nepotřebují. (Nakonec stačí i obyčejný úředník, aby občané zjistili to samé, což ukazují současné politické poměry.)

Výborný je extrémista, tyran, diktátor či fašista, který je již v pánu, bezpečně oddělen časem i prostorem do našeho řádění. Kdo by nás chtěl kritizovat, musí přece používat jeho slov a výrazů. Snadno jej pak nařkneme z trestného jednání. Zloděj, aby od sebe odvrátil pozornost nebo nahnal ostatním strach, křičí: „Chyťte zloděje!“

Nepřítel našeho zřízení je konečně zlikvidován. Nadcházejí lepší časy. Pro nás. Občané si však musí utáhnout opasky, aby(chom) napravili chyby, které způsobilo staré zřízení. Chvíli to bude trvat.

Slovo proroka však provokuje. Je nutné vyjádřit, co vlastně chtěl říci, aby to někdo nepochopil špatně proti nám. Začnou se vytvářet kopie kopií několikerých kopií originálů jeho spisů. Vydat originální spisy dotyčného nelze, bylo by to šíření extrémistické ideologie.

Přepíšeme tedy původní díla nepohodlných osob do vědeckých pojednání o jejich původním díle. Náš minulý nepřítel zazáří v dokonalých barvách a my jako ochránci humanismu, velikosti jeho osoby a díla také. Pokud raději tuto práci nepřenecháme akademickým prosťáčkům a sami si raději na tom řádně netrhneme nějakou domů.

Slova těch vědeckých prosťáčků pak vtloukáme školním dítkám do hlavy. A máme zase na světě jedno vědecké monstrum tížící mysl davu. Pak dáváme pozor na to, až se díky našemu zavedenému a pěkně fungujícímu hnilobnému pořádku zase vynoří nějaký naivní prorok nebo filosof. Pak se situace opakuje…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments