Neamerický negr v Černém domě

Odpoledne toho dne, který následoval po nočním vítězství Barracka Obamy v prezidentských volbách v USA, pozdravila jedna proslulá podnikatelka své přátele takto: „Dobrý den všem soudným, vzdělaným a závistivým, tedy těm, kteří negra-komunistu a socialismus USA nepřejí." Stalo se v diskuzi pod Astonovým úvodníkem, na nejvýznačnějších českých internetových novinách, na kterých jinak ovšem nenapíšete „prdel“, ani kdybyste se rozkrájeli.
Médium proslulo banováním převážně levicových diskutujících, i když i pravičáka to sem tam také potkalo, aby se neřeklo. Podnikatelka pak proslula tím, že komunisty (tj. v jejím chápání světa všechny nalevo od středu) by věšela a přibíjela na vrata; zabanována však nikdy nebyla, její návrhy na zacházení s politickými odpůrci jsou v normě tohoto pravicového média. Dnes, prosím, by věšela, dávno po listopadu. Za totality se zabývala sháněním vložek, toaletního papíru a banánů, takže jí čas na odboj jaksi nezbýval.
Česká pravice se vyvíjí směrem k jednomu z nejodpornějších politických hnutí na kontinentu. Má hulvátského a nepříliš chytrého předsedu a premiéra, který by se svým fakováním, shitováním, eskommtdertágy, nakopáváním novinářů a dalíkovskými poradci nepřežil v civilizovaném státě ani měsíc, média by ho roztrhala na kousky. Potom se pyšní prezidentem, který je k smíchu pomalu už celému světu, dále slouhou mafiánů na místě ministra vnitra a národně euthanasijním ministrem zdravotnictví. O ministru a místopředsedovi vlády s trestním stíháním na krku, osvobozeném od něj neuvěřitelným porušením zákona samotnou nejvyšší státní zástupkyní, raději nemluvě.
Příznivci této pohromy mají spektrum široké: od zcela hovadných prvoků, šířících po síti sprostoty a nadávky nejhrubšího zrna, až po elitu z pravicových blogů, které navštěvuje modrá smetánka: vedle politiků a státních úředníků pak hlavně sympatizující podnikatelé.
Tam, na tom pomyslném intelektuálním vrcholu modré pyramidy, přijali vítězství Obamy takto: „Multikultipitomci z Kalifornie nezklamali. Průběžný stav (který je již vlastně stavem konečným) McCain: 141, Obama: 293. Černoušek má vystaráno… Teď si to Amíci vyžerete. Už se to zdá být jako v dávnověku, když amíci upouštěli bobky v kině a před televizí při sledování filmů jako je "Rudý příliv", černoušek řekl "Mám sen!" Řekl to jako demagogickou parafrázi a blahoslavení si mysleli, že jsou do toho snu také zahrnuti a tak mu jej splnili, teď budou mít ten příliv ve vlastní režii. Snad aby namalovali Bílý dům na černo…"
Nebo: „Tak Amerika má prvního arabskýho prezidenta… Nemáte ňákej jinej glóbus?"
Či také: „Tak je to tady… Obama … tak budeme muset zatnout zuby a vydržet. Myslel jsem si, bláhově, že McCain bude na první období a Palin na dvě další…"
Něco málo politického šílenství: „Gemáni by podle nich volili Obamu více než 85% většinou! A pak se říká, že národy mají paměť! Mají hovno! Stačí malý výplach a budou opakovat staré chyby. Tyhle voby, ačkoli se konají v USA, dokazují, že Frickové by toho Adolfa zvolili klidně znovu! A to je přímo děsivé poznání…"
Pak začalo přihořívat: „Doufám, že stejně, jako já, vidíš, že vítězem je americký lid. Vpravdě ideální americký lid, jakým je např. homosexuální nadrogovaná černoška s AIDS na podpoře apod. Politická korektnost a multikulturalismus nese své ovoce. A už ani na ten Ku-klux-klan není spoleh…"
Aby nakonec hořelo: „Dobré zas ráno, nejprve bych v tomto ranním čase rád pogratuloval občanům Spojených Států Amerických, že poprvé ve své historii si za svého prezidenta zvolili zkurvenýho negra. Jistě to bylo dobré rozhodnutí. I Američané si musí důkladně vyžrat, co znamená socialismus. A ten negr jim to jistě vyžrat dá.“
Když k tomu přidáme, že tito lidé svého času smutnili nad úmrtím chilského diktátora Pinocheta a litovali, že jeho stadionové metody nebyly použity po listopadu 89, máme zde obraz české fašizující pravice, od premiéra, přes vysokoškolského profesora (autora těch výše uvedených nejodpornějších rasistických výkřiků), až po čtvrtou cenovou primitivních modráků, kteří své fekálie rozmazávají skoro ve všech diskuzích.
Že ryba smrdí od hlavy, to lze dokázat lehce: premiér v předvečer voleb odpověděl na otázku ČT, kterého kandidáta preferuje, takto: „Já se domnívám, že americké volby by především měl vyhrát Američan.“
Jestliže byl ve volební kampani veden útok proti Obamovi zpochybněním jeho občanství, skrze jeho keňského otce a pobyt v Indonézii, pak je tato poznámka českého premiéra naprosto neodpustitelná, rasistická, trapná, tento stát a jeho vztahy s budoucí americkou administrativou zásadně poškozující.
Což si vesnický prostoduchý ogar ve Strakovce neuvědomuje(?), stejně jako modrá láj, jejíž názory jsem citoval předtím.
Výroky (a posunky) premiéra i modré kavalerie příznivců nepochybně atakují a dokonce i překračují hranice trestního zákona. Přemýšlím, kde bychom asi byli, kdybychom nebyli členy Evropské unie, přimknuti od jihu a západu k civilizovanému světu.
Ano, asi přesně tam.
Někteří z nás by si ovšem užívali sportu a protahovali si těla na stadionech. 
Pozn.: Článek byl poprvé zveřejněn na autorově blogu http://kodet.blog.idnes.cz/ , po čtvrthodině stažen administrátorkou iDnes z hlavní strany http://blog.idnes.cz/ , odůvodněno příliš provokativním, rasistickým titulkem, ani po autorově souhlasu s jeho změnou však nebyl článek na první a hlavní stranu připuštěn. Přitom je titulek složen z výroků (v článku kritizovaných) premiéra této země a jeho významných a společensky respektovaných příznivců, a z článku jasně vyplývá, že článek sám je ostře zaměřen proti rasizmu českých pravičáků. Po zákazu autorova článku byly na hlavní straně blogu iDnes publikovány články jiných autorů s nepravdivými titulky, žalovatelnými, dokonce i s titulky, které naplňovaly skutkovou podstatu trestného činu. Shodou okolností byly všechny tyto články od autorů barvy modré, se srdcem na pravém místě, a útočily na levici a levicové politiky.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments