Nečas bude volit Paroubka prezidentem

Očekávané strašení místo řešení ze strany ODS přišlo. A získalo docela zábavnou formu. Petr Nečas považuje pravicové voliče za kretény, proto vytáhl obzvláště zábavný trumf. Prý pokud vyhraje druhé kolo senátních voleb sociální demokracie, tak nám hrozí, že poslanci a senátoři zvolí prezidentem ultradémona české politiky.

Proč jsem nenapsal pouze levicoví poslanci a senátoři? No, z prostého důvodu, ani kdyby získali všech 22 křesel, tak jim to pro volbu hlavy státu nestačí. Petr Nečas tento malý detail zapomněl ve svém strašícím projevu zmínit. Proto je jasné, že pan premiér a pár jeho kámošů chtějí hlasovat pro Jiřího Paroubka. TOP09 a Věci Veřejné ho rozhodně volit nebudou, takže zbývá pouze koalice ČSSD, ODS a KSČM.

Může Petr Nečas před druhým kolem voleb voličům vysvětlit, kteří politici ODS zvednou ruku při prezidentské volbě pro Jiřího Paroubka? Mohl by také vysvětlit, když nyní straší údajným zablokováním změny ústavy u systému prezidentských voleb, proč sám tuto změnu znemožnil? Jsou modří pravicoví voliči hrdí na to, že jejich vůdce si o nich myslí, že jsou naprostí idioti?

—————
Ústava ČR:
2) Prezidentem republiky je zvolen kandidát, který získal nadpoloviční většinu hlasů všech poslanců i nadpoloviční většinu hlasů všech senátorů.
(3) Nezíská-li žádný z kandidátů nadpoloviční většinu hlasů všech poslanců a všech senátorů, koná se do čtrnácti dnů druhé kolo volby.
(4) Do druhého kola postupuje kandidát, který získal nejvyšší počet hlasů v Poslanecké sněmovně, a kandidát, který získal nejvyšší počet hlasů v Senátu.
(5) Je-li více kandidátů, kteří získali stejný nejvyšší počet hlasů v Poslanecké sněmovně, nebo více kandidátů, kteří získali stejný nejvyšší počet hlasů v Senátu, sečtou se hlasy odevzdané pro ně v obou komorách. Do druhého kola postupuje kandidát, který takto získal nejvyšší počet hlasů.
(6) Zvolen je kandidát, který získal nadpoloviční většinu hlasů přítomných poslanců i nadpoloviční většinu hlasů přítomných senátorů.
(7) Nebyl-li prezident republiky zvolen ani ve druhém kole, koná se do čtrnácti dnů třetí kolo volby, v němž je zvolen ten z kandidátů druhého kola, který získal nadpoloviční většinu hlasů přítomných poslanců a senátorů.
————–

Nyní základní matematická hříčka:
Poslanci jednotlivých klubů
Senátoři jednotlivých klubů
Maximální možný zisk ČSSD v druhém kole senátních voleb: 22

Nečas jasně prohlašuje na videu, že levice může získat prezidentskou většinu 141 hlasů. Nejen straší, ale buď jasně a prokazatelně lže, nebo máme premiéra, který nezvládá matematiku z prvního stupně základní školy.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments