Nečasova hroší kůže

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas je místy neuvěřitelný ! Na pátečním zasedání parlamentu se koalici podařilo zamítnout jednorázový vánoční příspěvek důchodcům ve výši 3000.- korun, který navrhla opozice (přitom finanční reforma koalice stála důchodce více než dvojnásobek uvedené částky ). Pan Nečas si zamítnutí pochválil slovy: „ Jediný dopad je zvýšení výdajů státního rozpočtu, aniž by se důchodcům reálně pomohlo!“ Co tím mínil, je zbytečné se ptát   jeho tiskový mluvčí Sezemský reaguje jenom na ty dotazy, kde se může pochválit.

 

Uvedená částka je pochopitelně pro pana ministra zanedbatelná, pro důchodce představuje financování kompletní vánoční tabule včetně stromečku. Nebo si pan Nečas myslí, že důchodce jednoduše oželí sumu, o kterou ho připravila jím odhlasovaná finanční reforma a sáhne do svého tučného konta, aby si ztrátu nahradil? Nebo nám snad pan ministr prozradí, co on si představuje jako reálnou pomoc?

 

Ve stejný den koalice začala prolévat krokodýlí slzy nad eventuálním odpuštěním zdravotních poplatků chudým lidem –  býti chudý je totiž v této zemi společenské stigma. Chudí ODS nezajímají, ostatně je to jejich vina   mají se přičinit a byli by bohatí, tudíž společensky přijatelní.

 

Chudoba je nedostatek morálky, pevné vůle a průbojnosti. Chudí lidé jsou zkrátka socky. Jenže kdyby nebyli chudí, koho by ti bohatí a úspěšní zaměstnávali?  Platí to i pro důchodce. Co na tom, že si své už odpracovali? Mají dělat dál. Nebo jsou snad naši důchodci bohatí? V týdnu se veřejně vyjádřil v České televizi pan sociolog, že čeští důchodci jsou v Evropě jedni z nejchudších a  jejich požitky klesly pod 40 % průměrné  mzdy ( podle téhož pána pobírají důchodci francouzští dvě třetiny průměrné mzdy, tedy 66 % ).

 

Podle reakce ministra zdravotnictví Julínka je odpuštění poplatků neřešitelný problém. Kdyby se tento pán zajímal o předražované léky včas, šlo by o problém řešitelný velmi snadno. Prý Tomáš Julínek nemá nic společného s farmaceutickými firmami –  ale jak jinak si vyložit fakt, že jim svým zanedbáním přihrál několik miliard korun?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments