Nečasova vláda se Drobí

Soubor:Drobil01.jpgDnes tak často frekventovaný ministr Drobil, kterého ODS nominovala do vlády s úkolem bojovat s životním prostředím, je mladý zámožný muž (ročník 1971 a spoluvlastník lázní Darkov), vzděláním právník. „Když slyším, jak se někdo odvolává na lidská práva, tak zbystřím pozornost!“ (neboli čuje čertovinu), pravila významná pravicová komentátorka. Já zase bystřím, když slyším „právník“.

Pavel Drobil vzal svůj úkol vážně: nejprve z ministerstva pro životní prostředí vyházel ekology, potom zakázal úředníkům chodit v džínách a drbat se v rozkroku. To druhé se ale potom nepotvrdilo. Poté se osvědčil jako filmový kritik a festivalu popřál mnoho zdaru: Drobil: „Doufám, že i přes zlou vůli nepřátel státu festival proběhne důstojně…“ Stalin byl mnohem lidovější, ten zavedl pojem „nepřítel lidu“.


Na svých osobních stránkách pak představil vize:


Moje priority jako ministra životního prostředí

Vážení návštěvníci, dovolte mi, abych Vám představil priority svého úřadu. Mezi hlavní témata, kterým se chci věnovat, patří čtyři oblasti:

OVZDUŠÍ – Aby se lépe dýchalo. No a v minulých dnech se v jeho domově Ostravanům skutečně dýchalo volně a svobodně.

PŘÍRODA – Vrátíme parky lidem. A kšeftu, dodávám já.

VODA – Součást krajiny. Stále častější a opakující se povodně ukazují, že je nutné s tímto nebezpečím do budoucna počítat a především najít způsoby, jak mu předcházet. Nejjednodušší by bylo poručit větru a dešti.

EKONOMIKA – Zelená ekonomice. Ministerstvo bude prosazovat zjednodušení a snížení nadbytečných administrativních požadavků na podnikatelské subjekty.


Bingo!!! Tímhle posledním bodem se ministr skutečně proslavil. Zjednodušil podnikatelům nadbytečnou administrativu do té míry, že se nemusejí nějak vážně zabývat výběrovým řízením, tímhle typickým reliktem dob totality, a stačí jenom malinko podepřít cestu Pavla Drobila do křesla ministerského předsedy. A jeho knecht  Knetig vysvětlil řediteli fondu Michálkovi, co musí udělat: "Pro toho Pavla, aby měl někdy šanci být premiérem, tak bez toho, že pro tu stranu mimo jiné i vydělá peníze… Jinými slovy, je to loupež za bílýho dne."


V odkazu na iDnes je celá kauza popsána v řadě článků. Z toho, který vychází ze záznamu natočeném MfD z rozhovoru Drobila s Michálkem vyplývá, že ministr, který se dozvídá od Michálka o tom, že na jeho ministerstvu se dějí kriminální, korupční věci, žádá Michálka, aby důkazy zničil.


Tohle je nevyvratitelné potvrzení toho, jak jsou naši politici strašlivě morálně zdevastovaní. Tento stát se po dvacetiletí kapitalistického systému a parlamentní demokracie ocitl v takovém morálním marasmu, že náprava už zřejmě není běžnými ozdravnými postupy možná.


A je – díky ODS – v tomto stavu od samého začátku devadesátých let. Možná jste to přehlédli, ale Michálek v rozhovoru s Drobilem říká o jiném, z tlaků Drobilovy smečky vyděšeném státním úředníkovi: „Ale on mě zavolal: Přijď, prosím tě sem. Je to něco, co mu jako evokuje 90. léta na fondu národního majetku, kdy pan Krčmář prostě otvíral obálky a zpětně telefonoval těm určeným vítězům, jak mají korigovat své obálky. Také říkám: Mně tohle evokuje prostě…“ Pan Krčmář telefonoval a určení vítězové mu neuhradili ani telefonní poplatky…


Časová shoda okolností: „Bývalý senátor za ODS a starosta Chomutova Alexandr Novák dostal za přijetí čtyřicetimilionového úplatku dvouletou podmínku se zkušební dobou pěti let. Chomutovský soud mu navíc uložil pokutu 5 milionů korun. Proces s Novákem se táhl sedm let." (iDnes)


Rozumějme: soud zjistil, že Novák úplatek ve výši 43 milionů Kč přijal, že spáchal trestný čin, a dal mu podmínku (za statisíce spáchané škody se u nás chodí natvrdo, sedět!), přičemž mu ponechal, patrně jako odškodnění za ty nervy, 38 milionů. S těmihle soudci a s naší policií nelze ozdravit vůbec nic.


Pan Drobil však je i naším kolegou, blogerem. Poslední článek v květnu, zde jsou titulky jeho děl z první strany jeho blogu, od nejnovějšího k nejstaršímu: Petra Sexymozkovičovna se dočkala!; Nechci s Jiřím Paroubkem do Řecka; FBI zasáhne v Lidovém domě!; Česko podle Jiřího Paroubka; Pecinův agent provokatér uspěl – v Lidovém domě; Může být pan Jiří prezidentem ČR? (Snad nikdo z porevolučních politiků nepředstavoval tak obrovské ohrožení demokracie jako dnes představuje Jiří Paroubek.); Paroubek a krasobruslení, aneb s Dimunem až k totálnímu zblbnutí; Návštěva „generálního tajemníka ÚV KSČ“ v Moravskoslezském kraji (Ve středu 10.2. přiletěl na oficiální přátelskou návštěvu Severomoravského kraje generální tajemník ÚV KSČ soudruh Jiří Paroubek, doprovázen tajemníkem KV KSČ soudruhem Lubomírem Zaorálkem. Oba vrcholní straničtí a státní představitelé navštívili VŽKG…); Jiří Paroubek ala Viktor Kožený; Ekonomické blouznění Bohuslava Sobotky (veliká změna v tématech!); Paroubek, Sobotka, Kalousek, aneb účel světí prostředky; Rath nemá základní politickou hygienu; Konec socialistického flámu; Radar a noví Benešové a Gottwaldové (A kdyby v té době – tj. v r. 2001 – nebyl v ČR premiérem poslední státník v barvách ČSSD M.Zeman, ale novodobí přihrbení Benešové a Gottwaldové Paroubek se Zaorálkem, potom už ČR dávno vystoupila z NATO, Zaorálek by inicioval obnovení Varšavské smlouvy a na Libavé by se proháněly opět ruské tanky.); Copak to kluci z Lidového domu zase vymysleli?; Zabraňte návratu šibalů!; Hoďte už na ně někdo konečně síť; Bolševické manýry ve sněmovně aneb obrazy z rudé budoucnosti?; Paroubkova krátká paměť.


Jako podnikatel velmi úspěšný, jako ministr vyrobil největší skandál této vlády, jako bloger působí dojmem chovance ústavu pro choromyslné: ČR pod vedením Paroubka se Zaorálkem vystoupí z NATO, Zaorálek obnoví Varšavskou smlouvu a na Libavé se budou prohánět ruské tanky. A podobných třeštivých šílenců je na blogu iDnes celá plejáda a obsazují přední místa v žebříčku popularity, ta nejpřednější.


Takovéhle fantasmagorie, naprosto nesmyslná obvinění politických soupeřů, píše muž, který chce, aby byly zničeny důkazy o tom, že jeho poradce nutí ředitele fondu  ke korupčnímu chování, vydělávání peněz pro ODS. Ovšem divit se nemůžeme: tato vláda je vládou rozpočtové odpovědnosti. Zapomněla však říci, že ta odpovědnost se týká především stranické pokladny ODS.


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments