Něco málo o ukrajinské armádě aneb Vítejte v NATO!

Záklaďáci z Krymu se vracejí z Ukrajiny domů, ale nebylo to bez problému. Kyjev byl žádostem Krymu hluchý, proto místní krymská správa pozdržela vracející se ukrajinské vojáky. Možná to nedopadlo dobře pro některé politiky, ale pro rodiny, k nimž se vracejí živí a zdraví synové a otcové, to je dobrá zpráva.

 


Ukrajinská technika na Krymu bude určitě s radostí předána na Ukrajinu. Pro našince to může být překvapení, ale pro znalce místních poměrů asi ne. Ač Ukrajina zdědila na danou dobu moderní armádu, postupem času bylo vše, co mělo nějakou cenu, prodáno. Také piloti se bojí létat.

 


Ukrajinské tanky se připravují na cestu domů z Krymu.Tanky T 64 na cestě z Krymu na Ukrajinu.

 


Otřesná je situace „povolanců“ a těchto videí je více na internetu. Původně byli povoláni na desetidenní cvičení. Když čas vypršel, byl jim zakázán odchod domů pod pohrůžkou pěti let vězení za zběhnutí. Pro povolance to byl šok, protože zaměstnavatelé je uvolnili na deset dnů. Někteří se tímto dostávají do neřešitelné finanční situace, jako jediní živitelé rodin nebo drobní podnikatelé. Pro zajímavost uvedu, že „odměna“ povolance je za každý den cca 14,- Kč! V některých táborech nosí jídlo povolancům místní lidé. Další informace v reportáži.

 


Zde můžete posoudit jak vypadal odchod ukrajinských vojáků z Krymu podle Kyjeva a jak to viděli lidé na Krymu.

 

 
Takto vypadá ukrajinská armáda tak zvaně přes plot.

 


Tak vidí armádu dnešní papaláši.

 

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na