Neffenestrace

I když nehoráznosti jsou v českých médiích trvalým jevem, málokdy je možné narazit na úkaz v rozměrech níže uvedené šílenosti . Ondřej Neff, šéfredaktor největších internetových novin Neviditelný pes, vytvořil naprosto nevídaný odstavec, jeden jediný, o duchovním stavu české pravice však excelentně vypovídající.

Tady ta hrůza je, pro přehlednost jsem očísloval jednotlivá tvrzení:
 
„Pokud se to zdaří, pokud výstřel z křižníku Primátor Dittrich houkne a Zimní palác padne a Topolánkova vláda bude poražena, nastane paradoxní situace. Padne vláda, která podle výsledků byla jistě 1. jedna z nejlepších vlád, které jsme měli. Výrazně 2. ozdravila veřejné finance, 3. zjednodušila veřejnou správu, 4. zásadně zlepšila zdravotnictví a překvapivě 5. úspěšně se dosud zhostila předsednictví v Evropském unii. Jenže, co je to platné, populistickému útoku sociálních demokratů čelit nedokáže. 6. Třicet korun za hlas zabralo a vláda je 7. natolik slabá, že nedokáže čelit zřetelně 8. nezákonnému chování hejtmanů – po volbách, které ODS prohrála."

 
Ad 1.: Topolánkova vláda je – ať už kvalitou svého výkonu nebo odpudivým vzhledem i chováním jednotlivých členů – bezkonkurenčně nejhorší vládou, jakou jsme za demokratických poměrů měli. Volební sliby, svou pověstnou Modrou šanci, nedodržela, naopak, zcela se naplnila slova budoucího bohužel premiéra, která pronesl ještě před volbami při setkání s „elitou" tohoto národa, s podnikateli, totiž že pokud by lidé věděli, co budou modří dělat až se chopí vlády, nikdy by je nevolili. Tato slova se skutečně naplnila až po svůj významový okraj, ODS už dnes může volit jenom ten, kdo se nestydí vydat svědecví o svém veskrze špatném charakteru.

 
Ad 2.: Ozdravení veřejných financí se konalo pouze virtuálně; jednalo se o (s)prostý účetnický trik, změnu pravidel, navíc se ušetřilo na investicích do infrastruktury, což je rozhodně špatná zpráva, nikoliv dobrá. Článek Petra Holuba však zapadl jak sluníčko za horu a Topolánek s Kalouskem se dál holedbali účetním podvodem, aniž by jim to modrácká média omlátila o hlavy.

 
Ad 3.: Kde, kdy, jak se zjednodušila veřejná správa? O kolik je méně papírování, buzerace (v níž vyniká zejména ministerstvo dopravy, vnitra, finací, a víte co, vezmeme to šmahem!), naprosto nesmyslných a neúčinných nařízení a předpisů? Neff si myslí, že může vyslovit tu největší nehoráznost, a ona mu projde?

 
Ad 4.: Zásadní zlepšení zdravotnictví – tady se už Neff dotýká hranice pomatenosti. Vztah mezi pacienty a lékaři se dále zhoršil, vinou těch druhých, kteří (jejich významná část) vidí v pacientovi zlatý důl v kombinaci s teletem ze stejného kovu. Nepochybně se tak zlepšily příjmy poskytovatelů péče, když soukromý lékař s ambulancí si za napsání stvrzenky polepšil o nějakých dvanáct až dvacet tisíc korun měsíčně. Neberte to, další průměrný příjem do rodiny, navíc od těch pitomých důchodců, co pořád otravují a simulují potřebu endoprotézy. Výrazně lépe, několikanásobně, si však polepšili lékárníci. Tato velmi chudá sociální vrstva finanční injekci už potřebovala jako sůl, poté, co se vyčerpala demonstrováním proti socanské vládě. Takové úsilí nepochybně zaslouží odměnu, když pomineme osobní dar ministra svému mluvčímu. A toto byl jediný efekt činnosti asociálních figur na ministerstvu, naštěstí se jim další likvidace pacientů prostřednictvím privatizací všeho, co ještě jakžtakž funguje, nepodaří. Snad už nikdy nedostanou příležitost.

 
Ad 5.: Směšnější figuru než Topolánek si na evropském fóru těžko představit (snad ještě Kačeři). Trapné selhání v plynové diplomacii, když se nechal opít rohlíkem a projevil takovou zásadní neznalost v oblasti mezinárodních smluv, že by stejná neschopnost stála na podnikové úrovni místo každého referenta. Pokračovalo to s ostudou až trapností s tureckým záchodem a hákovým křížem a rovněž zcela ostudným projevem před evropským parlamentem. Po něm pak dnes už  velmi pěknou tradici modrých trumbelínů z Česka dále zušlechtil pan prezident. Ostuda za ostudou, a Neff za hranicí šílenství píše o překvapivě úspěšném předsednictví.

 
Ad 6.: Třicet korun za hlas by nikdy nemohlo zabrat, kdyby lidé necítili tu zlovolnou až sadistickou aroganci politiků ODS, kteří zcela systematicky okrádají nejchudší a přisypávají těm nejbohatším. Třicet korun nemůže nic rozhodnout, rozhoduje charakter těch, kteří se nestydí třicetikoruny tahat z kapes bezmocných.

 
Ad 7.: Vláda je slabá ze své podstaty, esenciálně, díky patologickým vlastnostem koaličního slepence, z něhož si lidé pamatují Kalouskovo zvyšování daní, 300 miliard za nic církvi, nesmyslné vyvádění Zelených na ministerstvu páně Bursíkově, když na přezky mocným znečišťovatelům šlápnout nedokáže, ale honí si ego na venkovské babičce se sporákem na uhlí. A konečně totálně zkorumpovaní politici ODS na všech úrovních, kteří zlevnili auta pouze bohatým, chtějí zlikvidovat zbývající ochranu zaměstnanců a snížili daňový základ podnikatelům, coby opatření protikrizové. Neuvěřitelná drzost, vydávaná za akci vlády na zachování zaměstnanosti.

 
Ad 8.: Odkdy je nezákonné poskytování darů sociálně slabým občanům? Patrně od té doby, co je zákonné a mravné strkat další miliardy do kapes těm nejbohatším. Koloběh části těchto miliard je pak obecně znám od dob Rádžíva Sinhy, končívá ve Švýcarsku.

 
Za takto slaboduchý článek by od novin musel vyletět každý redaktor. Jak ale vyhodit šéfredaktora?
Nejlépe oknem.
 
Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments