Nejsme jako oni

Ano, stávkující se snaží udělat maximum, aby stávka proběhla bez násilí a výstřelků – podle zákona. Dokonce ji odložili po prapodivném příkazu soudu, který v zákoně nemá podporu. „Nejsme jako oni“, to je jejich heslo. My zákon dodržíme. Ne jako ti, co se nechávají korumpovat, dosazovat se na teplé fleky ve správních radách a kradou pod pláštíkem akcií na doručitele. Pozoruhodné, jakmile se větší množství lidí dohodne na tom, že vyjádří protest proti krokům své vlády, začnou se hledat nejrůznější důvody, proč je to nízké, hloupé, protiprávní a politické jako politikové.

Jak už se dnes objevilo v médiích, tato stávka je politická, protože peníze vybrané na daních a pojistném v tomto státě jsou politikum. Jejich rozkrádání je politikum. Korupce je politikum. Koncepce sociálního státu je výsostné politikum.

Pokud chce nějaká skupina zatlačit na vládu, jsou nazváni vyděrači a obviněni z toho, že slouží opozici. Pokud stávkující „vydírají“ vládu dělají to za souhlasu většiny občanů této země. Zároveň v protikladu k názorům jiné skupiny občanů, která se rovněž nebojí dát své názory najevo. Souhlasíte se stávkujícími a jejich požadavky týkajícími se špatné reformy zdravotnictví a vyvádění prostředků z průběžného důchodového systému soukromým bankám? Vyjádřete jim svou podporu.

Jak?

Až uvidíte tramvajáka, průvodčího, strojvůdce, prostě kohokoli, kdo podle vás podporuje stávku. Zvedněte pravou ruku a ukažte mu prsty „V“, jako „victory“. Takto snad může vyjádřit svoji podporu každý.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments