Největší demonstrace za legalizaci konopí v Evropě

Květen 14, 2009

Letošní Million Marihuana March 2009 – demonstrace za legalizaci konopí, která se 9. května uskutečnila v Praze již po dvanácté, se s celkovým počtem demonstrantů přes 12.000 a s téměř 8.000 příznivci konopí, kteří sledovali přímý přenos z demonstrace na internetu, zařadila mezi největší protesty proti kriminalizaci konopí na světě.

Na mírumilovnou demonstraci v centru města a následný pochod z Karlova náměstí přes Vinohradskou ulici do parku Parukářka přišlo vyjádřit svůj názor více jak 3.000 demonstrantů z celé republiky. Pochod bez sebemenších komplikací prošel Prahou za přispění Policie ČR.

Následný happening v parku Parukářka se stal oslavou konopné kultury. Tisíce návštěvníků všech věkových kategorií přišlo podpořit myšlenku legalizace konopí pro vědu a výzkum, lékařské účely a osobní potřebu. Zároveň si z úst mnoha mluvčích mohli odnést informace o současné konopné legislativě, využití konopí v léčbě nebo preventivních programech pro drogově závislé.

Poprvé se součástí happeningu MMM stal i konopný trh, který představil domácí i zahraniční výrobce a distributory konopných produktů: oděvů, kosmetiky, potravin či palivových briket. Nechyběla ani ukázka prací z ručního konopného papíru, stavební a izolační materiály či v přírodě rozložitelné plasty. Součástí trhu bylo i občerstvení z konopných potravin a výstava o historii využití konopí, která zároveň nastínila jednotlivé možnosti zpracování a užívání této olejnaté, přadné a léčivé rostliny v současnosti.

„Million Marihuana March je velmi důležitou akcí pro legalizaci konopí celých 12 let co probíhá. Ale v letošním roce však dostal zcela nový a mnohem intenzivnější rozměr díky iniciativě občanských sdružení, která rozdávala seniorům semínka konopí. Tento posun udělal z letošního MMM opravdu výrazný počin, který toleranci ke konopí v naší společnosti posune někam výše.“ řekl o demonstraci Jiří X. Doležal z Reflexu.

 

Převzato z Czech Free Press


Stanův komentář: Šťastná to země, jejímž hlavním problémem, za nějž jdou demonstrovat tisíce mladých lidí, je legalizace marihuany!

 


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments