Nekonečný seriál pokračuje č. 7

Internetový portál Česká pozice přinesl zajímavou informaci o strmé kariéře slečny Machálkové. V prosinci 2010 nastoupila jako poradkyně ministra školství Josefa Dobeše pro PR. Její hrubá měsíční mzda činila díky mimořádné odměně neuvěřitelných 145 000 Kč.

 

Od 1. 2. nastupuje jako vrchní šéfka kabinetu ministra. Redaktor Rychlík uvádí, že bez patřičné praxe i vzdělání. Tiskový odbor MŠMT, který se za panování Josefa Dobeše personálně zdvojnásobil na 12 osob, k celé záležitosti mlčí. Sluší se dodat, že nástupní plat lékaře je 17 500 Kč.


Do významných funkcí na ministerstvu dopravy nastoupili nedávno Petr Sedláček a Pavel Janda. Oba jsou bývalí a dlouholetí vysoce postaveni manažeři finanční skupiny PPF. První z nich je náměstkem ministra, zodpovědný za alternativní infrastrukturu a druhý šéfem nově vytvořeného úseku alternativního financování dopravní infrastruktury. Třeba je to pouhá shoda okolnosti, ale nabízí se úvahy o připravovaných PPP projektech, které pan ministr Bárta vehementně podporuje. Jde o vstup privátních investorů při financování dopravní infrastruktury. A také nelze nevidět, že se uvažuje o prodeji pražského letiště, jako součástí nově vytvořeného Aero holdingu a možná také o prodeji ziskového ČD Carga. Prostě a jednoduše je vše rychlé a ještě rychlejší. Můžeme tomu říkat třeba manažerské dovednosti.


Místopředseda ODS Pavel Blažek připustil, že míra osobních antipatií, které panují v současném kabinetu, převyšuje normál a dodal, že role sjednotitele se Nečasovi nedaří. Navozuje to dojem, že jiné role se Petrovi Nečasovi daří. Nezbývá než se zeptat, které? Ve stejné době prohlásí expředseda a expremiér, že se stydí za Vondru. V součtu to znamená, že ODS páchá rituální sebevraždu v přímém přenosu, což jistě zvedá náladu nejen opozici, ale i některým významným členům dnešní vlády. Jeden z nich se nedávno mezi spolustraníky nechal slyšet, že nejpozději do dvou měsíců bude předsedou vlády. Hádejte, kdo to byl?


Pozadu nezůstává ani ČSSD. Expředseda a expremiér Paroubek pálí do vlastních řad s nebývalou intenzitou, která mnohonásobně převyšuje „laskavé bonmoty“ důchodce z Vysočiny. Souboj mezi Sobotkou a Haškem se prý v zákulisí odehrává zcela bez rukavic. Znalci poměrů uvnitř nejsilnější opoziční strany tvrdí, že to v historii partaje nemá obdoby. Pikantní na tom je, že se socdemáci oslovují příteli a přítelkyně. Ať to dopadne tak či onak, vítězem tedy bude přítel. Čí? Uvidíme.


Česká armáda má desetkrát méně bojové techniky než před dvaceti lety. To je asi v pořádku. Zbývá už jen jediná otázka – kde a za jakých podmínek skončilo těch devět desetin? Pokud šlo o prodeje, pak by bylo zajímavé se podívat na způsoby prodejů. Prodávala armáda přímo, anebo přes prostředníka? Pokud přes prostředníka, pak kdo jim byl, a jakou měl provizi? Bylo by to asi zajímavé čtení. Anebo je to tabu?


Velká bankovní trojka – ČSOB, Česká spořitelna a Komerční banka vydělala svým zahraničním matkám od roku 2000 do konce roku 2009 přes 130 mld. Kč. Součet všech dividend, které odtekly do zahraničí od roku 2000 je pode statistiky ČNB přes 1 bilion Kč. Komentář ponechám na laskavém čtenáři.

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments