Nelegální obchody s ledvinami v Jižní Africe jsou spojeny s Izraelem
Netcare, největší poskytovatel zdravotní péče v Jižní Africe, přiznal vinu poté, co byl obviněn z provádění nelegálních transplantací ledvin s účastí izraelského zločineckého syndikátu kšeftujícího s orgány.

V reakci na obvinění, která byla vedena proti výkonnému řediteli Netcare Richardu Friedlandovi, společnost při své obahjobě přiznala, že „dárcům muselo být za jejich ledviny zaplaceno, a že někteří z dárců ledviny byli v době, kdy jim jejich ledviny byly odstraněny, nezletilí.“   

Soudní proces následuje po sedmiletém vyšetřování protizákonných operací v Nemocnici svatého Augustina (St. Augustine’s Hospital) v Durbanu v souvislosti s napojením na izraelský zločinecký syndikát obchodující s orgány.

Podle některých zpráv byly orgány původně získávány od izraelských občanů, později byly obstarávany za nižší náklady od chudých Rumunů a Brazilců. Podle státních zástupců bylo Izraelcům nabízeno asi 20 000 USD za ledvinu, zatímco Brazilcům a Rumunům bylo v průměru placeno kolem 6 000 USD.

Vynořily se další související zprávy o 25 000 ukrajinských dětech, které byly přivezeny do Izraele během posledních dvou let, aby byly využívány izraelskými lékařskými středisky na jejich „náhradní díly“. Navíc byla i izraelská armáda obviněna z krádeže orgánů palestinských vězňů.

Nelegální operace v Jižní Africe zahrnují vyjmutí orgánů u pěti dětí.

Firma, zabývající se zdravotní péčí, byla také nucena přiznat, že „jistí zaměstnanci se podíleli na těchto nezákonnostechí a [nemocnice] neoprávněně těžila z těchto postupů“ poté, co bylo v této kauze obviněno také pět význačných jihoafrických lékařů.

Nemocnice souhlasila s tím, že zaplatí téměř 8 milionů randů (1,1 milionu USD), na pokutách.

Je to pokuta za 109 operací provedených v nemocnici v letech 2001 a 2003.

Převzato z Global Research

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments