Neocon Bolton opět vyzývá k izraelskému bombardování Íránu
Srpen 17, 2010

Neocon Bolton Renews Call for Israel to Bomb Iran  johnboltonDřívější velvyslanec Spojených států v OSN, jmenovaný ještě za Bushovy vlády, varoval minulý pátek v televizi Fox News, že pokud Izrael nepřistoupí k bombardování Íránu kvůli jeho jadernému programu během několika dnů, bude tato příležitost promarněna. John R. Bolton se takto vyjádřil po zprávě z minulého týdne, že Rusko začne 21. srpna s osazováním jaderného paliva do reaktoru v Búšehru.

Bolton dnes reportérům AFP sdělil, že „Jakmile jsou uranové tyče uzavřeny do reaktoru, nelze pochybovat o tom, že se po útoku uvolní záření. Má-li Iztrael něco proti Búšehru podniknout, musí to udělat v následujících osmi dnech.“

Dne 15. srpna informoval Inforwars.com o vyjádření mluvčího ruské státní jaderné energetické společnosti ROSATOM Sergeje Novikova. „Palivo bude do reaktoru vloženou 21. srpna. Tím se zahájí fyzikální spouštění reaktoru,“ řekl. „Od této chvíle bude závod v Búšehru formálně považován za jaderně-energetické zařízení.“ Rusko v současné době pracuje na této zakázce v rámci smlouvy s objemem prací za 1 miliardu dolarů, a to již více než desátý rok.

Podle charakteristiky Boltona nevypadá ruské úsilí jako obchod, ale jako snaha „vrazit palec do amerického oka“. Když řekl, že „Rusové jako obvykle útočí na střed po obou křídlech“, kritizoval tím roli Ruska při výstavbě továrny.

Írán má jako signatář Smlouvy o nešíření jaderných zbraní (NPT) právo budovat jaderné reaktory pro mírové účely. Írán stále tvrdí, že jeho jaderný program je zaměřen na mírovou výrobu energie, jež by měla v budoucnu uvolnit zdroje ropy a plynu pro export, a tím zajistit další příjmy tvrdé měny.

Bolton, neoconi, Obamova administrativa i korporátní media trvají na tom, že íránský jaderný program je skrytou snahou o vývoj nukleární zbraně. S ohledem na to se prominentní neoconi v Bushově éře oháněli argumentem, že Írán chystá nukleární zbraň, aby ji islámský stát mohl použít proti Izraeli. Aby tento argument doložili, citují z nesprávně přeloženého projevu Mahmúda Ahmadinežáda v MEMRI, izraelském zpravodajství, sledujícím středovýchodní media. New York Times s odvoláním na tento špatný překlad citoval Ahmadinežáda tak, že Izrael by měl být „vymazán z mapy“.

Írán při mnoha příležitostech uvedl, že pokud Izrael zaútočí, dostane se mu adekvátní odpovědi. Ministr obrany, armádní generál Ahmad Vahídí, dnes na tiskové konferenci toto varování opakoval a dodal, že pokud Židé zaútočí na jaderná zařízení v Búšehru, bude v sázce sama existence Izraele. „Ukazuje to, že jsou zásadně proti pokroku v Íránu, neboť všechny podrobnosti o zařízení jsou jasné a není důvod k zastavení provozu,“ řekl Vahídí.

Kurt Nimmo je editorem Infowars.com. Je autorem knihy Another Day in the Empire: Life In Neoconservative America.

Převzato z Prison Planet

Překlad: zajoch

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments