Neokonzervativci tleskají Obamově válce, požadují okupaci Libye
Březen 21, 2011

Vlivný neokonzervativec Bill Kristol v rámci chvály na Obamovo zapojení americké armády do leteckých úderů řekl  Fox News, že Amerika by měla jít dále, než jen bombardovat Lybii a poslat tam pozemní síly jako „mírotvorce“a zaplést tak ekonomicky krachující USA do další okupace v zahraničí a umožnit tak muslimským extremistům, bojujícím proti Kaddáfímu, aby se dostali k moci.

Bill Kristol, spoluzakladatel projektu „Nové americké století“ (PNAC – nechvalně známá skupina neokonů, kteří vyzvali americkou vládu, aby využila   útok 9/11 jako „nový Pearl Harbor“ a prostředek k rozšíření amerického impéria a okupování Blízkého Východu), se včera objevil v relaci Fox News, aby entuziasticky podpořil nositele Nobelovy ceny míru Obamu a současně ujasnil, že přednostním cílem mise v Libyi je změna režimu v nekoloniálním duchu.

Třebaže rezoluce RB, která předcházela leteckým úderům, byla zaměřena na „bezletovou zónu“ (s výjimkou shazování bomb z amerických, britských a francouzských tryskových letadel)  a výslovně zakazovala použití pozemních sil (což ovšem neplatí pro britské SAS), řekl Kristol moderátorovi Chrisu Wallacovi, že by „nevyloučil ultimativní pokračování s mírotvornými a  stabilizujícími pozemními silami a nebyl by překvapen, kdyby k tomu vbrzku došlo.“

Zatím co potvrdil záminku „ochrany civilistů“ , která se nyní dostává na hranice absurdity, protože vojenský útok se rychle rozvíjí a USA se nedívá směrem na své spojence v Bahrajnu a Jemenu, kde dochází k vraždění civilistů, Kristol zcela jasně vyjasnil v čem spočívá skutečný smysl operace „Svítání Odyssey“.

“Promluvme si o misi,” řekl moderátor Wallace. “Slyšel jste admirála Mullena říci před vámi v tomto pořadu, že jeho rozkazy jsou jasné: chraňte civilisty, nesvrhujte Kaddáfího. To není cílem. Není to chyba? Můžeme žít s Kaddífím, kdyby jakkoliv byl u moci? Může ještě vyvolat řadu potíží.“

“Ne, nesmíme nechat Kaddáfího u moci,” souhlasil Kristol. “A nenecháme ho u moci.”

“Okamžitou vojenskou akci popsal admirál Mullen správně, ale politickým cílem je odstranit Kaddáfího,  a konečná vojenská opatření poslouží tomuto cíli.“ 

“Doufám, že se tak stane spíše dřív než později. Potřebujeme se zbavit Kaddafího,” dodal Kristol.

Otevřeným přiznáním, že celá záležitost není ve skutečnosti  ničím jiným než záměrem změnit režim a zajistit přístup k nejbohatším naftovým zásobám v Africe, Kristol neúmyslně vyjasnil čím text rezoluce RB OSN ve skutečnosti je – balíčkem lží.

Tím pádem člověk, který představuje nekoloniální záměr americké vojenské dominance ve jménu zastavení islámského extrémismu na celém Středním Východě a v Severní Africe, dokazuje, že je jasný pokrytec a podvodník. Rebelové jsou podporovaní z USA, aby svrhli Kaddáfího, ovšem chtějí zavést v Libyi zákony šaríe. Proto letecké útoky dostaly jásavou podporu členů libyjské Al-Kájdy.

Fox News, spolu se špičkovými neokony a zklamanými konzervativci (typem lidí, kteří jsou zuřivě proti výstavbě mešity v prostoru Ground Zero v New Yorku), nyní dychtivě podporují vojenský útok, který může přivést islámské extremisti k moci v Libyi. 

Kristol byl podpořen svým neokonským soudruhem  Johnem McCainem v odhalení, že bezletová zóna je pouze záminkou, která by měla iniciovat svržení Kaddáfího. 


Kristol rovněž citoval  zásahy Billa Clinton a v Srbsku jako vzor, který by Obama měl následovat.

“Prezident Clinton vyloučil pozemní zásah v Kosovu. A konec konců až pohrůžka použití pozemních sil přivedla Miloševiče ke kapitulaci a my jsme skončili vysláním mírotvorných sil a posléze jsme se Miloševiče zbavili, řekl Kristol.

Ovšem, jak vidíme až dnes, Clintonovo použití munice s ochuzeným uranem v Srbsku (které nyní vede k úmrtím na rakovinu), bylo zpracováno pro manipulaci mas a jejich  souhlas s pomocí medií v lesklém balíčku, založeném na „humanitárním“ podvodu.

 


Clintonova válka byla rozběhnuta s využitím fabrikovaných kontroverzních informací a srbském sběrném táboru, kde byli bosenští utečenci, když média roztrubovala, že jde o „koncentrační tábor“ v nacistické stylu, kde jsou vyhublí Bosňáci drženi proti své vůli.

Natočené záběry v globálních mediích působily tak, že jsme viděli, jak bosenští uprchlíci jsou za ostnatými dráty, zatím co ve skutečnosti tam byl britský televizní štáb a točil utečence, kteří se k nim sběhli. Nafilmovaná „oběť koncentračního tábora“ byla ve skutečnosti od narození postižená osoba.

Publikace jako Time Magazine záběr ukazovaly s titulky jako  Musí to pokračovat? A veřejnosti bylo řečeno, že letecké údery jsou nutností, aby bylo ochráněno civilní obyvatelstvo. Následné letecké útoky NATO, vítané Usámmou Bin Ládinem a Al-Kájdou pomocí munice s ochuzeným uranem způsobily ve skutečnosti úmrtí civilistů a následné dlouhodobé zdravotní následky, které zastiňují to, z čeho byl obviňován Milošević.


Převzato z Prison Planet

 

Překlad: onlooker


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments