Neoliberální propaganda a školné

V současné době probíhá mohutná přesvědčovací kampaň, zaměřená na získání alespoň pasivního mlčení většiny národa k zavedení povinnosti školného. Mlčení alespoň do doby, než se stihnou zavést i všechny další potřebné protilidové "zákony". Vůbec přitom nejde jen o nějaké školné a o šetření finančních prostředků ze státního rozpočtu. Jde o princip – dokončení předem naplánovaného procesu převedení zbytku majetků státu a vůbec státní moci – do soukromých rukou finančních elit. Jde o dokončení procesu likvidace demokracie a nastolení diktatury malé skupinky lidí, držící v rukách uměle vytvořené prostředky vydírání a moci – peníze. To co nás čeká, to bude takový Husákův režim naruby. Vedoucí úloha "Strany majetkových elit" bude ustavena i bez Článku čtyři v Ústavě ČSSR. Říkejme tomu klidně – diktatura českému proletariátu. Nebo také – konec svobody pro lidi a začátek zvůle Vyvolených Nadlidí.

 

Ekonomická krize ani terorismus by sice fakticky neexistovaly, pokud by je neustále někdo nepřiživoval, ale hodí se velmi dobře jako záminka pro strašení občanů jejich černou budoucností. Hodí se k vytvoření větší povolnosti "mas" k přijímání závěrů mediální propagandy. Jestliže se tvrdí, že státy jsou zadlužené, "stejnými ústy se mlčí" o tom, kdo že jsou vlastně ti údajní věřitelé oněch postižených států a jejich vlád. Nehovoří se ani o šéfech a majitelích bank, kteří si peníze tisknou. Naopak – hovoří se JEN o "finančních trzích". Jak krásné je to slovo – ty finanční trhy, že?

 

Odvádění pozornosti lidí k bulváru a chrámům konzumu nestačí. Existuje Internet, který není jen dalším propagandistickým mediem, ale je i značným diskusním prostorem. A to je pro elity nebezpečné, protože zde nejen existuje prezentace opozičních názorů a argumentů, ale lidé si tam vyměňují i pravdivé informace o skutečném stavu věcí veřejných. Lidé na Internetu se rovněž mohou domlouvat na nejrůznějších akcích odporu proti oficiálním destrukčním a nedemokratickým snahám a trendům. A to už je problém.

 

Protože na boj s odporem a zápolení s těmito pravdivými informacemi již nestačí dobrovolní fanatičtí idioti nejrůznějšího žánrového ražení, kteří by mohli odvádět pozornost kamkoliv jinam, jsou tady vyškolení ideologičtí diskusní specialisté. Nestačí-li jednostranná přesvědčovací propaganda, pak nastoupí propaganda vlivových agentů – propaganda rozkladná. Nic nového pod sluncem. Rozeštvat, znechutit a otrávit všechny diskusní prostory výměny názorů. To je jejich pracovní úkol a cíl.

 

Když se tedy vrátíme ke školnému: Jakožto poslední "hit", nyní nastoupila zákeřná propaganda "rozdělovací", která spočívá ve zdůrazňování nepravdivé lži, že důchody, zdraví a vědomosti lidí jsou INVESTICE a že není proto správné, aby na tyto věci dopláceli "klienti", kteří tyto "investice" nepotřebují. Argumentuje se například falešnou otázkou, proč by na tuto "investici" vzdělaných, čili údajně duševně bohatých – měli doplácet ze svých daní jiní – duševně chudí a proto nevzdělaní. Těmto duševně chudým se podstrkuje, že právě kvůli těm vzdělaným oni sami nikdy studovat nebudou moci – a proto logicky dosud ani nestudovali a nestudují. Pragmaticky třídně se sahá pro tento "argument" po dělnících, zemědělcích a prodavačkách a všichni tito lidé jsou argumentačně zařazováni do kategorie "obyčejní lidé". Fakt, že poctivé studium je především tvrdá a dobrovolná práce navíc, se zamlčuje.

 

Ano, stavět proti sobě navzájem oběti těchto intrik může být účinné. Pokud si to neuvědomíme. Může to být účinné, pokud tento "špek" sbaští co nejvíce naivních a důvěřivých. Kruh se potom uzavře. Ovce ve stádu se budou zuřivě kousat mezi sebou navzájem a finančníci a politici v pohodě dosáhnou svého. Politicky nejschůdnějším je proto začít vysokými školami a jejich školným. Tož se tedy začíná.

 

Diktatura oligarchie stojí za dveřmi a čeká jen na inspicientův pokyn. Chce využít situace, kdy namísto tvrdého ruského Putina je tu v naší ČR šéfem vlády jen měkoučký a "slušný" Nečas. Nicméně – a to pozor – do dveří již také vkročil "setsakra" tvrdý pan Bárta a ten také bude chtít na moci svůj díl. Bude to ještě zajímavé, slyšet dnes večer v televizi breptat křesťanského bratra Kalouska "o šetření a úsporách". Jestliže však začne používat slova "jednota, autorita a povinnost", pak už bude jasné, že právě na scénu vstoupila nová ideologie českého fašismu. A to už pak nebude namístě řeč o šetření, ale rovnou o vyšetřování.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments