Nepodceňujme výzkum, vývoj a inovace v oblasti alternativních nauk a esoteriky!

Minule jsem tady upozornil na pozoruhodný výzkum podpořený 29 miliony Kč Ministerstvem průmyslu a obchodu, který vedl k vývoji vskutku pozoruhodného „Zařízení pro usnadnění detekce osob za překážkou“.

Ukazuje se, že komerčně úspěšný výzkum, vývoj a inovace v oblasti alternativních nauk a esoteriky má skutečně obrovské možnosti, a to dokonce i když není podporován z veřejných zdrojů.


Velmi zajímavým příkladem je firma JL (Jiří Lang) z Berouna, kterážto je řádným členem Asociace výzkumných organizací (její prezident J.Janeček je dlouholetým členem Rady pro výzkum a vývoj). Tato firma vyrábí speciální kartičky, které pomocí „JL technologie“ zlepšují skoro všechno. Princip je jednoduchý:

„Jestliže přijde lidský organismus do kontaktu s JL technologií, hladina energie v individuálních akupunkturních drahách vzroste o 20 až 30 stupňů Vollovy stupnice a dosáhne optimálních hodnot.“

Výrobce uvádí, že tato technologie:

– zlepšuje osobní i kolektivní výkonnost s nižší únavností, životní prostředí, pracovní prostředí, zdraví a kvalitu života.

– zvyšuje elektrickou vodivost, produktivitu, výkonnost, výkon, rentabilitu, obraty, zisky.

– snižuje náklady, spotřebu, únavu, únavnost, některá fyzikální namáhání, ztráty, rizika, nemocnost.

Tento vynález byl oceněn prestižní cenou Bl.B.


Jiným příkladem je komerčně úspěšná „levitovana voda“ , která léčí téměř vše.


Snad ještě lepší „Voda světla“, která je dodávána v několika variantách za velmi příznivé ceny.

Tento produkt je „pramenitá voda, u které byla zrychlena vibrační frekvence. Reaguje na přání a úmysly toho, kdo ji používá a otevírá cestu k vyššímu vědomí a poznání.“ Pro spotřebitele je atraktivní tím, že je dodávána zdarma. Tím ovšem vážným způsobem narušuje principy tržní ekonomiky a povážlivě se přibližuje socialistickým konceptům.


Velký obchodní úspěch zaznamenala i pověstná rakouská technologie Aquapol široce využívaná pro vysoušení zdí po povodních. Nedocenitelné je, že toto vpravdě ekologické zařízení nepotřebuje žádný zdroj energie – čerpá totiž zaslepené školometské konvenční vědě neznámou kosmickou energii, které je kolem nás všude plno. I tento vynález rozšířený po celém světě získal výše uvedené prestižní ocenění.


Prozatím jsem nezjistil, jaký komerční úspěch mělo zařízení, které před časem dodávala rakouským zákazníkům jistá bavorská firma; tato malá krabička byla údajně předřazována před elektroměr a do bytu nevpustila proud vyrobený v jaderné elektrárně (který je jak známo radioaktivní).


V diskusi pod mým posledním článkem vyšly najevo další pozoruhodné skutečnosti, které prozatím zkostnatělá konvenční věda ignorovala.

Jeden z diskutujících uvedl, že:

„ptáci jsou odjakživa lehčí vzduchu. Mechanismus jak mění svoji váhu nám ale dodnes uniká. Ty věci o délce a výkonu křídel jsou populární miskoncepce vyučovaná ve školách. Pravda je prostá. Bádal někdy někdo nad tím, zda ptáci při letu nepoužívají holotropní dýchání a nepomáhají si levitací?“

Myslím, že by bylo skutečně potřeba, aby se např. nějaký ústav Akademie věd začal konečně zabývat tímto převratným konceptem s nedozírnými důsledky pro leteckou dopravu.


Mimořádný význam pro zemědělství mohou mít neprávem opomíjené (a v době totality násilně potlačované) principy biodynamického zemědělství. Brzy po Listopadové revoluci byl potenciál těchto metod rozpoznán Ministerstvem zemědělství (viz níže), ale zdá se, že to doposud nebylo dotaženo do konce při rozvoji našeho zemědělství osvobozeného od kolektivizace (slyšel jsem ovšem, že na toto téma bylo poskytnuto několik grantů za několik desítek milionů EUR z evropských výzkumných programů).

Ve zpravodaji Ministerstva změdělství „Alternativní zemědělství” resp. v příloze „Valeriana“ vyšla svého času informace o preparátu „křemenáček“, resp. „roháček“, které by mohly výrazně a ekologicky zvýšit výnosy našich zemědělců.

Ocitujme nejdůležitější pasáže doslova (omlouvám se za absenci diakritiky v převzatém zdroji):


KREMENACEK
(biodynamicky preparat c. 501, kremenka, rohovy kremen, nemecky "Hornkiesel")

Pro jeho pripravu potrebujeme kremen, nebo, mame-li ji k disposici, pak jeste lepe jeho krystalickou formu — kristal. (Take zivec, ortoklas lze pouziti.) Vychozi kremenny material je treba rozmelnit do jemne praskoviteho stavu. To predstavuje nelehky technicky problem, protoze tvrdost kremene je povestna…

I kdyz pokusy dokazuji, ze i material rozdrceny na hrubost krupice ma svou ucinnost, je lepe dosahnout co nejjemnejsiho produktu. Takto ziskany prasek smichame s destovou vodou na kasicku, kterou vyplnime kravsky roh. Vybereme roh zvlaste pekny, dobre zformovany a od kravy jiz vicekrat otelene, ne vsak prestarle. Kasicku nechame v rohu den odstat a nasledujiciho dne prebytecnou vodu opatrne slijeme. Roh ulozime do zeme, do jamy vykopane jako pro rohacek…

Kremenacek pouzivame po rozmichani ve vode. Pro michani pouzijeme nejlepe dreveny sud ci vedro… Nadobu naplnime nejlepe destovou vodou nebo voda by mela mit priblizne telesnou teplotu… Pridame rohacek (kremenacek) a zacneme michat. Michame intenzivne, zpocatku podel okraje a tak rychle, aby vznikl trychtyr dosahujici az ke dnu ci temer ke dnu. Jakmile se trychtyr vytvori, zmenime smer michani na druhou stranu. Takto michame jednu hodinu. Snazime se pracovat pravidelne, rytmicky a bez preruseni. Smer michani menime zhruba kazdou minutu…

Na 1 ha potrebujeme asi 50 litru vody a asi 4g kremenacku (coz je asi 4x na spicku noze)…

Kremenacek se stejne jako rohacek snazime spotrebovat zahy po namichani, protoze jeho ucinnost posleze klesa. Podle R. Steinera zprostredkuje kremen obsazeny v pude kosmicke pusobeni souvisejici se svetlem a teplem. Kremik (ve forme oxidu) s kyslikem tvori zhruba 3/4 slupky Zemskeho povrchu. Kremenacek strikany na rostliny podporuje schopnost rostlin vyuzivat spravne pusobeni svetelnych sil…

Pribuznost kremenacku se svetlem mu dava schopnost prijmout behem jeho pripravy v letni polovine roku takove sily, ktere maji po rytmickem rozmichani a postriku povzbuzujici ucinky od listu az po koreny… V pokusech kremenacek zvysoval u rostlin aktivitu enzymu a odolnost proti houbovym chorobam, ale kremen pripraveny bez pouziti rohu nemel takovy vliv na zvyseni odolnosti jako normalni kremenacek…

Pro michani postrikovych preparatu, trvajici hodinu, neni nutne, aby jej provadel pouze hospodar. Naopak — je mozne vyuzit kazde ruky, ktera je k disposici a ktera tuto cinnost zvladne. To muze byt napr. ucen, praktikant, mladik konajici civilni sluzby ci odrostle a dostatecne silne dite (jde totiz o praci vyzadujici jistou silu a vytrvalost)…

V tomto strucnem prehledu preparatu jsme Vam podali priblizny navod JAK je pripravovat. Nemene dulezita je vsak i otazka PROC, kterou jsme zde naznacili jen castecne. Uvedene postupy je totiz treba provadet nikoliv mechanicky, ale uvedomele. Pri mechanickem — "remeslnem" pristupu k priprave a pouziti preparatu, je jejich ucinek jiste mensi (ci dokonce zadny), nez kdyz s nimi pracujeme s osobnim presvedcenim a vedomim jejich vyznamu. Pripravu a pouzivani preparatu nelze chapat jen jako nejakou nahradu za pouzivani hnojiv ci pesticidu a ten, kdo by je mel jen za jakousi lepsi nahrazku, alternativu k pouziti chemikalii, by se mylil. Neni totiz dost dobre mozne rici, ze jejich pouzivanim by melo byt dosazeno jen lepsich a vyssich vynosu, kvalitnejsi produkce. To jiste take, ale smysl bio-dynamickeho hospodareni je mnohem sirsi. H. Finsterlin, nekdejsi vydavatel casopisy "Zeme a vsehomir" a jeden z velkych duchu pracujicich v bio-dynamickem zemedelstvi se napr. v jednom rozhovoru vyjadril, ze cilem nema byt pro rolnika dosazeni vyssiho vynosu, ale prace konana s vedomim a snahou poskytnout nezistne neco dobreho a prospesneho pro jine bytosti, jine organismy — pro zive rostliny, zvirata, pudu… Tento smysl konani neceho ne pro sebe, ale pro jine, princip nesobeckosti, by vlastne mel byt smyslem celeho lidskeho konani.


Převzato z blogu autora na Aktuálně

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments