Netanjahu bude pokračovat v etnické čistce východního Jeruzaléma

Duben 23, 2010

bennynetanyahuxJen pár hodin platilo prohlášení izraelského vládního mluvčího Marka Regeva, podle něhož Izrael „oficiálně neodmítl" americký požadavek na zmrazení jakékoli židovské výstavby v arabském východním Jeruzalémě, neboť pak se na televizní obrazovce objevil premiér Benjamin Netanjahu a vše „zoficiálnil".


„Řeknu vám jedno. V Jeruzalémě žádné zmrazení nebude," prohlásil a dodal, že jakékoli předběžné podmínky pro zahájení mírových rozhovorů s Palestinci považuje za nepřijatelné.


Izrael obsadil východní Jeruzalém v roce 1967 a bez ohledu na to, že k tomu nemá mezinárodní uznání, tvrdí, že toto území už nepatří k okupovanému západnímu břehu Jordánu, protože se stalo součástí „věčného a nedělitelného hlavního města" Izraele. Izraelské vyhánění Palestinců z jejich domovů ve východním Jeruzalémě v posledních měsících vyvolalo ve světě ostrou kritiku.


Spojené státy si po nedávné ostré roztržce podle všeho stále ještě netroufají kritizovat Netanjahua příliš otevřeně, nicméně americké ministerstvo zahraničí konstatovalo, že nevěří, že by nynější status quo bylo udržitelné.

 

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments