Nové americké krédo: Kdo má moc, ten má pravdu
 

Říjen 03, 2010

Ve svém posledním sloupku Who Has The Crystal Ball (Kdo má křišťálovou kouli) jsem se zabýval existencí „svobodomyslných médií“, a poznamenal jsem, že by nebylo od věci znát výrobce tělesných skenerů a vztah této společnosti k americké a izraelské vládě.

K tomu mi napsali konzervativní čtenáři a uvedli, že když jsem nezmínil National Public Radio, měl jsem tato „svobodomyslná média“ schovaná pod stolem. Další čtenář, o věci dobře informovaný, mi řekl o společnosti, která vyrábí tyto tělesné skenery, a o jejím vztahu k americké a izraelské vládě.

Začněme od konce.

http://news.cnet.com/i/ne/p/2005/524rapiscan500x467.jpgTělesné skenery vyrábí společnosti Rapiscan Systems, která je zastupována firmou Chertoff Group. Chertoff Group je ve skutečnosti Michael Chertoff, občan s americkými i izraelským občanstvím, který byl jmenován náměstkem pro národní bezpečnost loutkovým prezidentem Georgem W. Bushem v roce 2005. Úřad pro bezpečnost dopravy (TSA) využil Obamův ekonomický stimulační balíček, zákon o americkém oživení a reinvesticích, pro nákup 150 přístrojů od Rapiscan Systems.

Další, mnohem větší nákupy se připravují.

Chertoff byl federálním soudcem amerického odvolacího soudu pro třetí obvod a federálním prokurátorem, který odsoudil a zničil účetní firmu Arthur Andersen, očividně nezákonně, protože tento jeho rozsudek byl zrušen americkým Nejvyšším soudem. Ale tato firma i kariéra jejich zaměstnanců byla samozřejmě již Chertoffem zničena.

http://www.islandonlinenews.com/uploads/1/2/1/8/1218183/7426596.jpg?376Chertoff byl také Georgem W. Bushem jmenován náměstkem vrchního státního zástupce ministerstva spravedlnosti. Chertoff dohlížel na vyšetřování či spíše na nevyšetřování teroristických útoků z 11. září.

Chertoff je také spoluautorem amerického Patriot Act, fašistické legislativy, která likviduje americké občanské svobody.

Dnes Chertoff používá své působení ve vládě pro protlačení tělesných skenerů na americká letiště. FlyersRights.com, hnutí na ochranu občanských práv, kritizovalo Chertoffa za zneužití „důvěry, kterou v něj veřejnost vložila, když jako bývalý veřejný činitel dosahuje soukromé zisky z prodeje tělesných skenerů“.

http://mobileactive.org/files/3298634599_9ecdaee3ef.jpgNyní se podívejme na National Public Radio (NPR). Kdysi bylo NPR alternativním hlasem. Tento hlas byl za Bushovy vlády znehodnocen, když byla Bushem jmenována do funkce místopředsedkyně představenstva Corporation for Public Broadcasting (CPB – nezisková organizace, zřízená Kongresem, která financuje „nekomerční“ vysoce kvalitní programy a telekomunikační služby“ – pozn. edit.) republikánská „lovkyně sponzorů“ Gay Hart Gainesová, její předsedkyní byla jmenována Cheryl Feldman Halpernová a do jejího představenstva Elizabeth Semblerová.

Tyto ženy zcela určitě nejsou žádné liberálky. Gainesová je napojena na pravičácké a neokonzervativní organizace, jako například American Enterprise Institute, Heritage Foundation a National Review Institute. Podle Common Cause byla Gainesová „horlivou sběračkou financí pro Newta Gingriche.“

Halpernová je sponzorkou republikánů a kritičkou NPR. Halpernová obvinila NPR z protiizraelské zaujatosti a řekla, že novináři veřejných médií by měli být trestáni za podjaté programy. Podjaté programy jsou ty, které se nehodí do agendy republikánů a AIPAC. Halpernová doprovázela prezidenta George W. Bushe do Jeruzaléma na oslavy 60. výročí státu Izrael v květnu 2008. Halpernová je členkou představenstva Washington Institute for Near East Policy (Washingtonský institut pro blízkovýchodní politiku), pobočky AIPAC, která se primárně zaměřuje na ovlivňování americké exekutivy, zatímco AIPAC se zaměřuje na Kongres. Halpernová při své inauguraci vyjádřila názor, že Bill Moyers z Public Broadcasting System není objektivní, a že lituje, že jako předsedkyně korporace nemá pravomoc „fyzicky odstranit někoho, kdo byl zapojen do psaní takových zpráv“.

Semblerová je ředitelkou katedry židovských studií na Jewish Day School v Clearwateru na Floridě. Její manžel je generálním ředitelem Sembler Company, developerské firmy zabývající se nákupními centry.

Představenstvo CPB přiděluje federální finance nekomerčním rádiím a televizním stanicím. NPR zjistilo, že jeho financování je ohroženo, a dalo přednost penězům před pravdou.

Republikánské převzetí bylo dokončeno injekcí korporátních peněz do NPR.

Dnes má tato stanice mnoho reklam korporátních dárců, stejně jako nějaká komerční stanice. Stále předstírá, že je financována posluchači, ale NPR je nyní součástí korporátních médií a zní jako hlas Izraele.

http://www.merip.org/mero/mero_graphics/hajjar_072610_1.jpg2. listopadu předvedlo zpravodajské vysílání NPR svoji novou orientaci. Při informování o čtyřicetiletém trestu pro Omara Khadra, který mu byl udělen „gestapáckým“ vojenským tribunálem za „válečné zločiny“, odvysílalo komentáře vdovy amerického vojáka zabitého v přestřelce, ve které byl zajat zraněný patnáctiletý Khadr, a penzionovaného důstojníka americké armády. NPR naopak neodvysílalo žádný komentář od právních expertů, kteří poukazovali na to, že tento „soud“ byl parodií na zákonnost.

Khadr byl zajat zraněný, po čtyřhodinové přestřelce v afghánské vesnici Ajúb Chaíl, která se stala cílem amerického útoku. Byl obviněn z toho, že hodil granát, který smrtelně zranil amerického vojáka. Je nemožné poznat, kdo během bojů granát hodil. Navíc použití smrtící síly ve vojenských střetech nepředstavuje válečný zločin.

Khadr byl sedm let zadržován na Guantanámu, byl zde mučen, aby se přiznal. Při jeho procesu se toto přiznání stalo předmětem vyjednávání o výši trestu.

Smyslem Khadrova procesu bylo získat precedens, že „nepřátelští bojovníci“, kteří vzdorují americké agresi, jsou váleční zločinci. Předpokladem pak je, že pouze „teroristé“ vzdorují americké invazi do své země.

Žádná z těchto informací se ve zprávě NPR neobjevila. Místo toho byl „alternativní hlas“ Ameriky skrz naskrz neokonzervativní. NPR předkládalo svým posluchačům svatouškovsky licoměrnou oslavu vdovy amerického vojáka, která, jak informoval Guardian (2. 11.), „šermovala pěstí a křičela ‚ano’“. Vdova řekla, že nyní, konečně, když bylo spravedlnosti učiněno zadost, může pokračovat ve svém životě. Pak NPR odvysílalo komentář penzionovaného důstojníka americké armády, který řekl, že Khadrovo odsouzení se rovnalo osvobození vraha.

Khadrův prokurátor, Jeffrey Groharing, prohlásil, že Khadrův rozsudek „vyšle zprávu Al-Kájdě a dalším, jejichž cílem je zabíjet a způsobovat chaos na celém světě“. Ironií toho je, že tento výrok zazněl na zkroceném NPR. Úmrtí, která lze přisoudit Al-Kájdě, jsou počtem zanedbatelná v porovnání s počtem mrtvých, který způsobila bezdůvodná americká a izraelská nepokrytá agrese proti muslimům v Iráku, Afghánistánu, Palestině, Libanonu, Pákistánu, Jemenu a Somálsku. Groharing prohlásil patnáctiletého Khadra za „dokonalého teroristu“, který se dopustil zločinu tím, že vzdoroval americké agresi.

A teď, opravdu, jaký druh idiota by mohl zprávu NPR označit za zprávu „svobodomyslných médií“?

Jakou zprávu odsouzení Khadra vyslalo? Bezstarostným Američanům pouze to, že se teroristovi konečně dostalo zasloužené odplaty, navzdory liberálním médiím. Pro zbytek světa je to tato zpráva: USA jsou morálně upadlou, licoměrnou zemí, která věří, že kdo má moc, ten má i pravdu. Americký nárok na světové vůdcovství je tím zdiskreditován.

Převzato z Global Research

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments