Nového psa staré kousky neodnaučíš

Skončil 21. sjezd strany a vlády a média více či méně freneticky hovoří o tom, že z něj vzešla nová a lepší ODS, obrozená a odstřižená od své gangsterské minulosti. V praxi ovšem tato obroda – ve skutečnosti spíše přetvářka – vypadá tak, že předsedou se stal dinosaurus*) Petr Nečas, kterému kryjí záda dinosaurka Miroslava Němcová (která již před dobrými čtyřmi lety mluvila o tom, že je ODS na úspěch a výkon orientovaná strana silných mužů s ostrými lokty a jak se „vzmužila") a exponent amerických zájmů, dinosaurus Alexander Vondra

Garnitura se skutečně částečně obměnila (i když přesnější by asi bylo hovořit o tom, že se do popředí dostali ti, kteří byli dočasně upozaděni a nyní budou dohánět, co zameškali), závislost na sponzorech, pro které jsou peníze vložené do strany investicí, od které očekávají návratnost v podobě státních zakázek, protekce a úpravy zákonů na míru, však zůstává. Ale zůstává především to podstatné: zůstává strana, účel, pro který byla založena, a lidé, jejichž zájmy má prosazovat.

Nezměnilo se nic jiného, než že ODS bude nějaký čas vypadat přijatelněji a bude mít „klid na práci". Jenže starého psa totiž novým kouskům nenaučíš. Což je v tomto případě vlastně dobrá zpráva, protože pokud inovuje mafie, nic dobrého z toho nekouká.

*) Označení kariérních politiků a politických rutinérů s mnohaletou zavedenou praxí z úst jednoho z koaličních partnerů frankesteinovsky se rodící vlády, který se na jejich odmítání a vytěsnění z politiky úspěšně profiloval, aby se s nimi po volbách oportunisticky spojil.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments