Novinářská kultura
Jiří Paroubek to dopracoval. Kvůli mladým lidem, kteří mu vejci vrací jeho lži a nenávist, musí jeho mítinky nyní hlídat ochranka i policie. ČSSD se tak přiřadila k Dělnické či Národní straně. Všechno špatné je ale pro něco dobré. 

Poslední události kolem ČSSD nejlépe demaskují Paroubkovu pravou tvář; vidíme brunátného totalitního aparátčíka se slabostí pro mladší blondýny, těsná růžová véčka a moc – tu především. Jeho politické krédo? Kdo se mnou nesouhlasí, dostane před hubu. Velký předseda ČSSD je ve skutečnosti tak ubohý, že si neví rady s jedním protestním transparentem. Co proboha udělá, až s ním budou veřejně nesouhlasit všichni ti, co ho nevolili? Pošle na nás těžkooděnce jako na CzechTek?

Je to ironie: s čím si jeho oponenti dlouho nevěděli rady politicky, dokázalo během pár dnů několik lidí s vejci občansky: ukazují nám předsedu ČSSD, jak nechává lidi s jiným politickým názorem masit na ulici, a ještě se tomu hloupě směje. Nikdo už nepotřebuje lživé billboardy; všichni vidíme hnusnou realitu.

Vyjádření Petra Dimuna, že ochranka jsou příznivci ČSSD, taktně přejdu jako další špatný vtip typický pro Lidový dům, něco jako Kateřinu Brožovou. Anebo jinak: každý soudný předseda by okamžitě vyrazil PR tajemníka, který by bandu mlátiček prodával v médiích jako sympatizanty jeho strany. Milicionáři snad navždy patří ke komunistům, ne?

Paroubek má stejně smůlu. Vždycky, když nějak ujede, jako třeba se slavným únorovým projevem, začne se nám omlouvat, že to tak nemyslel. Jenže zakrátko nás vždy znovu přesvědčí, že to tak myslel. Protože je prostě takový.


(Reflex online)

 


Takovouto literární perlu stvořil v Reflexu Petr Holec – komentáře netřeba. Viděl jsem jednou fotografii pana Holce – není mu mnoho let, takže článek lze klasifikovat jako objektivní, nezávislý názor mladého intelektuála. Je to tak? Četl jsem již od pana Holce několik článků a vždycky šlo o nenávistné výpady. Proč? Pan prezident je zděšený politickou kulturou ve formě házení vajec, ODS se distancuje, jen pan Holec je přesvědčený, že si to pan Paroubek a ještě lépe celá sociální demokracie zaslouží. Asi si myslí, že jeho výplody přispějí k uklidnění atmosféry. Pokud ano, jen těžko si zaslouží přízvisko „ intelektuál “.

Zajímavé je, že si pan Holec ani jednou nevzal na mušku Smlouvu ODS s voliči – zřejmě soudí, že účel světí prostředky. Zato články o ČSSD obsahují v každé druhé větě slovo „ lež “. Asi proto, že sociální stát je něco, na co pan Holec nechce slyšet, zato ví určitě o „ nenávisti vůči úspěšným “. Není vyloučeno, že považuje i sám sebe za úspěšného a jaksi mu nedochází, že i lidé s méně ostrými lokty, intelektem, fyzičkou, důchodci, nemocní mají své právo na místo na slunci, byť i méně hřejícím.

Nedá mi, abych si nevzpomněl na mediální honičku na ministra pana Luxe. Na jeho vystoupení v Kotli Michaely Jílkové, kde na něho zfanatizovaný dav řval nenávisté fráze. Nějak mám dojem, že se něco podobného vrací…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments