Novinářské hyeny

Předesílám, že dnes se trochu rozčílím.

V posledních cca dvou týdnech snad všechny sdělovací prostředky, včetně těch tzv. seriózních, opakovaně přinášely ve výrazné úpravě zprávy o tom, jak se nějaká paní učitelka z jakéhosi učňáku nechala na Silvestra nafilmovat při souloži a jak se tato nahrávka octla na internetu.

Považuji to za výraz odporného novinářského hyenismu a příznak pokračujícího hlubokého úpadku této společnosti. Je to podobné, jen ještě mnohem horší, jako když se před časem probíraly nějaké neoblečené fotografie jedné známé starší herečky.

Co ksakru pudí novináře ke zveřejňování a rozmazávání takových nestydatostí a trapností?  K čertu, ať si dospělí lidé dělají v posteli co chtějí! Co je komu do toho?

Samozřejmě, že vím, co k tomu hyeny vede – myslí si, že tím zvýší svoji sledovanost a náklad, že tím tedy vydělají víc peněz. Realizují tím známou zásadu, která leží jako základní kámen v budově tohoto státu, totiž že špinavé peníze neexistují.

Tihle odporní lidé dělají něco podobného jako kdysi estébáci, když zveřejňovali ať už pravé nebo zmanipulované intimnosti o některých disidentech. Dnes je to o to horší, že novinářské hyeny to dělají zcela dobrovolně, možná dokonce s pocitem, že slouží nejen vznešené myšlence Trhu bez přívlastků, ale také skoro stejně vznešené ideji Svobody slova a Práva veřejnosti na informace. Mohou mít pocit, že navazují na velké dílo svého kolegy Larryho Flynta, jehož titánský boj za svobodu zveřejňovat sprostoty byl oslaven i naším velkým krajanem.

Dalším skvělým vzorem jim jistě mohlo být probírání detailů toho, co se před 13 lety dělo v Oválné pracovně Bílého domu.

Neustálé opakování oné nedávné „kauzy“ vyvolávalo dojem, že se hyeny jen tetelí na to, aby jejich odvážný počin vedl k nějakému žádoucímu výsledku, dokazujícímu velkou moc hyení smečky – vyhazovu té učitelky, nebo ještě lépe třeba k její sebevraždě – to by pak teprve byly palcové titulky, to by byla sledovanost!

Myslím, že tato záležitost je jen dalším smutným projevem rychlé bulvarizace naší společnosti, která se projevuje už zcela neomezeným používáním vulgarismů (včetně těch nejsprostších) ve veřejných projevech politiků, umělců a intelektuálů, pořady typu „VyVolení“ (k jejichž sledování se přiznali třeba i lidé jako V.Havel a M.Kocáb), masovými náklady odporných bulvárních časopisů, ale v trochu mírnější formě i v popularitě pořadů typu „Třináctá komnata“, ve kterých lidé zcela dobrovolně před celým národem odhalují své nejrůznější intimity – nechápu, co je k tomu vede…

Co s tím? Nevím. Potrestat hyeny? Nelze, Svoboda nade vše…

Převzato z blogu autora na www.aktualne.cz

Foto: Zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments