O čem se po dnešních Otázkách mluvit (zase) nebude

Jana Hybášková je fakt skvělá. Sice dneska u Moravce trochu hýkala při nádechu ve chvílích naprostého vzrušení, tedy když vysvětlovala, že se s Hamasem nesmí jednat a nesmějí se ukončit ani sankce proti němu, (natož pak proti obyčejným obyvatelům Gazy), dokud prý Palestinci nepřistoupí na podmínky EU (tedy uznání Izraele a ukončení ozbrojeného boje). Sama ale přitom pro Jerusalem Post loni připustila, že je „fantasmagorické si myslet že by palestinská vláda na tyto podmínky přistoupila“, jinými slovy ujistila Izrael, že si dál může dělat, co chce, neboť podmínky splnit ani nejde. Sama totiž navíc prohlásila, že uznání Izraele v hranicích z roku 1967 není v praxi možné, neboť tehdejší hranice nejsou „hranice“ ale jen „linie příměří“, a ještě k tomu stihla Izrael ujistit, že jeho Zeď, kterou mezinárodní společenství odsoudilo jako ilegální, je ve skutečnosti jen „bezpečnostní plot“, který „zachraňuje životy“.
Ostatně, už když se v roce 2004 poprvé (a doufejme že i naposledy) dostala do Evropského parlamentu, mezinárodní židovská agentura JTA zajásala. V komentáři si stěžovala, že předchozí delegace EU vůči Izraeli často nebyly přátelské, ale „skutečnost, že v čele delegace nyní na čtyři roky stane člověk s pevným transatlantickým přesvědčením – a navíc ze země, která má jedny z nejlepších vztahů s Izraelem z celé Evropy – bude mít dopad na legislativu, kterou dosud mnozí Izraelci považovali za nepřátelskou“. Hybášková pak pro JTA popisuje, jak se na půdě EU rozčílila při diskusi o lidských právech Palestinců. Musela prý zaujmout jasně proizraelský postoj, protože diskuse byla „nevyvážená“.
Zřejmě ze stejného důvodu před dvěma lety ostře kritizovala také pořádání konference OSN na půdě EU – zase věnovanou palestinským právům. „Je naprosto nevhodné a urážlivé, že se taková konference koná na půdě Evropského parlamentu,“ prohlásila.
Není divu, že tato paní, která se neustále zahaluje do mantry o demokracii, podle JTA už od roku 2004 dostává od izraelských diplomatů při EU příznivá hodnocení… Zkrátka, je fakt skvělá.
A to nemám náladu se zabývat jejími postoji z doby, kdy byla za svou antiarabskou bojechtivost a jiné zásluhy velvyslankyní v Kuvajtu a kdy snaživě sepsala knihu Čekání na válku
Převzato z CFP!
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments