O dvou pytlích blech

Vždy jsem měl rád ruské pohádky a pohádky z bývalého Sovětského svazu. Ať byly od Michaila Bulatova nebo lidové. Už v první třídě jsem měl přečtené sbírky O kouzelném ptáku Zymyrykovi a Krásu nesmírnou…


Taky mám jednu krátkou, aktuální. Byly jednou dva pytle blech. Jeden se choval jako stalker a druhý sebe považoval za seriózního redaktora novin. Oba pytle blech měly jedno společné. Sežraly moudrost celého světa… První pytel blech měl sice ambice mentorovat lidi, ale sklízel posměch a pohrdání a nebýt svého maskování, došlo by na odblešení. Druhý pytel blech sice také u některých lidí sklízel podobné poklony a ovace, ale u některých ne. Někteří ho dokonce považují právě za seriózního redaktora. A tady končí pohádka.


Realita posledních dnů položila otázku. Nemá náhodou ten pytel blech občas záchvěvy serióznosti? Pustil na světlo světa autentické svědectví. (Toho pána, co je autorem toho autentického svědectví neznám, ani si o něm vůbec nic nemyslím. Po zadání odkazu ve vyhledávači se jménem Jan Hauer mi vyskočilo tohle :) Určitě čirou "náhodou" tohle svědectví vyšlo na světlo boží po té, co se vynořila jiná svědectví podpořená zcela odlišnými komentáři.


Totéž co o autorovi ale nemůžu říct o tom pytli blech. Neznáme se sice osobně, ale v době, kdy se ten pytel blech dokonale maskoval za člověka, jsem s ním několikrát vedl emailovou korespondenci. Jejím výsledkem byla absolutní ztráta důvěry a hlavně důsledkem delšího pozorování činnosti toho pytle blech bylo jedno zásadní konstatování. Pytel blech má sice k dispozici mnoho aktuálních informací, o kterých lidé jako já ani netuší. Ale pokud s nimi nakládá bez jakékoliv soudnosti a v jeho případě už nelze mluvit o nějaké autentičnosti, tak do světa vypouští v podstatě jen pytel blech. Ač i ten při špatné konstelaci hvězd může způsobit morovou ránu.


Velmi mě oslovil tento komentář Vikyho v diskuzi pod článkem. Diskutér s nickem Viky se dlouhodobě projevuje jako znalec ukrajinských poměrů, patrně mající na Ukrajině známé a kamarády, na Ukrajinu často jezdící. V komentářích pana Vikyho dlouhodobě pozoruji konzistentnost a nestrannost od událostí na Majdanu po dnešní dny:


K událostem v Oděse: Prakticky s jistotou lze tvrdit, že se jedná o připravenou provokaci. Všechny tři fáze událostí vykazují rysy ne-náhodného a ne zcela živelného. Bílou nitkou je právě červená páska na rukávě. Mají ji jak někteří se "svatojiřskou stuhou", tak lidé mezi pořádkovými silami. Na videjích lze zaznamenat komunikaci (přátelskou) mezi ozbrojenci s páskou a vedením policie v terénu. Střelné zbraně mají na záběrech pouze ti se "svatojiřskou stuhou", kteří mají současně i červenou pásku na rukávě. "Průlom" proběhl v první fázi právě v místech policie, kde byli policisté označeni červenou páskou na rukávech. Na střeše "Domu odborů" byli ozbrojenci a stříleli. Měli na rukávu pásku. (nejméně jeden z nich). Utíkající z "Kulikova Pole" museli vylamovat dveře do "Domu odborů" a přesto se již v té době na střeše nacházeli ozbrojenci. Nikdo z přeživších, ani mrtvých, v "Domě odborů" páskou ozdoben nebyl. U nikoho z nich nebyla nalezena zbraň. Ani v samotné budově. Přesto, že tam ozbrojenci prokazatelně byli, a stříleli. Z mrtvých nalezených na spáleništi (resp. v "Domě odborů") bylo pět lidí zastřeleno. Tvrdí oficiální zpráva patologie. Část mrtvých z "Domu odborů" měla popálenu pouze horní část těla a nacházeli se mimo ohnisko požáru. Podle stupně ohoření byli pravděpodobně při vědomí politi hořlavinou a zapáleni. Svědčí o tom stupeň popálení rukou, kterými se snažili zakrýt obličej. Vzhledem k "výhřevnosti" použité hořlaviny, nešlo o čistý benzín, nýbrž o benzín s "něčím" (opět primitivní forma napalmu. Veselé dívčiny plnící zápalné láhve s tímto pravděpodobně nejsou spojeny, tohle bylo trušičku sofistikovanější. Od kdy ovšem plní na ulici děvčata patřící k fotbalovým ultras zápalné láhve, když se žádný boj nechystá, pouze vlastenecký pochod městem, zůstává záhadou. ) No "záhad" bychom našli poněkud více. Oděsu obklopují stanoviště milice, na kterou dohlíží "Pravý Sektor". Kontrolují všechno a všechny. Stejně tak na činnost vedení milice ve městě dohlíží "Pravý Sektor". Přesto milice podle Jaceňuka selhala. Dovolila příchod separatistických elementů do města a dovolila jejich řádění… Závěr? Žádná "politovánihodná nešťastná shoda náhod", ale sprostá masová vražda s politickými motivy.


A situaci dokresluje komentátor Starý doktor svými příspěvky s odkazy uveřejněnými na stejném diskusním serveru. Např. telefonicky z dnešní Oděsy.


Nebojácná starší paní z Oděsy to 4. 5. 2014 v přímém (!!!) přenosu nandala reportérce z kyjevského TV štábu, nehledě na přítomné policisty.  


Těžko říct, jak přesně to bylo. Ale komentáře házející nekriticky vinu na Kreml a druhým dechem ze všech problémů na Ukrajině obviňující ruské vlastenectví onálepkované jako nacionalismus či fašismus či případně obviňující Rusko celé nelze brát vážně. Lži, na kterých je postavena taková propaganda, jsou obecně vyvrácené např. v tomto článku


Tam, kde vládne propaganda, se daří konfliktům. A ti, kdo ovládají nástroj propagandy, v podstatě zapalují doutnák u roznětky. Ještě, že jsme v tomto malí a bezvýznamní a nikdo nás tak neposlouchá. Jinak bych asi vážně uvažoval o emigraci do euroasijské unie, někam z dosahu štípání pytle blech.     

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments