O ruské hrozbě
Tento článek vznikl jako výsledek diskuse pod článkem na Aktuálně, do které mimochodem zcela brilantními vstupy zasáhl i kolega vlk (kterého tímto zdravím). Je to reakce na technokraty, kteří se svým osobitým způsobem (absolutizováním technických přístupů) snaží přepisovat obecně známá historická fakta. O co tedy jde: Velice často se v diskusích setkávám s argumentem, jak je ten Rus krvelačný a expanzivní, jak jsou USA nezištné a jak nás vždy jenom zachraňovaly – takže jim v podstatě musíme být do konce svých dnů vděčni a splnit každé, byť jenom myšlené přání.

Můj náhled na Rusa (va smyslu imperiálních zájmů) je naopak zcela odlišný. Plyne to mezi jiným z těchto skutečností:

Rusko, tak jako každé impérium (jeho možnosti, zájmy, strategie atd.), je proměnlivé v čase. Rusko, zrovna tak jako USA, nás několikrát zachraňovalo ve zcela fatálních situacích před naprostým zničením. Pokud mohu soudit, poprvé tomu tak bylo ve 13. století, kdy Kyjevská Rus a Novgorodské knížectví dočasně zadržovalo tatarský vpád do evropských zemí, a při své obraně zlikvidovalo část Zlaté hordy. Podruhé, jestli se nepletu, tomu tak bylo v souvislosti s rozpínavostí Osmanské říše, kdy vázalo část turecké síly na svých hranicích, eliminovalo část tureckého vojska a rozkládalo tureckou sílu. Potřetí tomu tak s velkou pravděpodobností bylo za triumfálního pochodu napoleonských armád Evropou, který zastavila až taktika generála Kutuzova a ruská zima. A počtvrté tomu tak bylo v období nacismu, kdy právě a především díky Rusovi (nikoliv  Američanovi), neskončilo veškeré Slovanstvo podle nacistického konceptu "konečného řešení".

V současné době se na hranicích Rusa nachází v podstatě tři expanzivní elementy:

1) Islám

2) Čínský drak

3) Americký globální predátor

Ochranou svých vlastních zájmů pomáhá Rus ochraňovat Evropu před islamizací, před potenciálním pohlcením čínským drakem i před realizací amerického století (PNAC) v režii Number 1.

Pokud jde o tu proměnlivost v čase.

Kritici Ruska obvykle nereflektují vývoj Ruska, resp. jej reflektují prapodivným způsobem, kdy Rusa na jedné straně charakterizují jako primitivního vodkou přiopilého mužika (zřejmě mají stále před očima prezidenta Jelcina), který chce ovládnout celý svět (zde mají zřejmě před očima gruzínského diktátora Stalina, resp. ukrajinské diktátory Chruščova a Brežněva), na druhé straně jako vymírající národ tupců, kteří jsou minimálně 100 let za opicema  a neschopni jakéhokoliv vývoje.  Je zajímavé vidět, že tak, jak vidí Rusko strnulé v čase (byť slabé, poražené a vymírající, je stále extrémně rozpínavé a s globálními ambicemi), USA naopak vidí ve vývoji, v němž se (od sice malinko nicht kóšer ovládnutí severoamerického teritoria a malinko méně demokratického využívání černošské pracovní síly) USA propracovaly trvale na špici demokratických států, jsou velice nezištné a vše co činí, dobře vždy činí. Při tom všem i slepý vidí, že ten tzv. primitivní ruský mužik vždy nesl všechny oběti – všech těch válek (ať pod knutou báťušky knížete, báťušky cara, továryšče Stalina, kterého režim byl do Ruska importován v zapečetěném vagonu z imperiálního Německa, jež  chtělo pacifikací Ruska zvrátit vývoj v 1.SV …), ve kterých Rusko čnělo jako přehrada před různými vlivy, území Ruska bylo válkami i následnými hladomory, epidemiemi apod. vylidňováno, obyvatelstvo násilím decimováno, ekonomika rozvracena. Přesto všechno je tady to zatracované a nechtěné Rusko se svými neživotaschopnými mužiky dodnes.

Je zajímavé, že všichni ti kritici, kteří to s Ruskem myslí tak dobře, nemluví o tom, co se stane s Evropou, když Rusko jednou perspektivně ovládne čínský drak, vůbec nepřemýšlejí o tom, co  se stane, když díky pobídkám Čečenů, Gruzínů, Ukrajinců a dalších „bojovníků za demokracii“ upadne jaderné Rusko do hospodářského a politického chaosu.

A nakonec bych si dovolil tuto úvahu: Evropanů je všeho všudy cca nějakých 500 milionů, Američanů nějakých 300 milionů, Rusů nějakých 150 milionů. Včetně Australanů a Kanaďanů ("ať nežeru", bez ohledu na smíšené obyvatelstvo) patří do tzv. křesťanského civilizačního okruhu cca nějaká 1 mld. z 6,5 mld. obyvatel planety (včetně Rusů). Moje otázka na závěr: komu a proč slouží neustálé rozmíšky s Rusy, komu vyhovují války v okolí Ruska a jeho souseda Evropy? Rusům? Ruským špičkám? Proč?

 

Foto: Kazaňský Kreml

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments