ODS a nezaměstnanost


ODS konečně po dlouhé době, kdy se věnovala pouze strašení občanů, začala i zveřejňovat první nástin obsahu svých dalších nesmyslných letáčků, kterým můžeme pracovně říkat například Smlouva s občany pokus druhý. Detailní rozbor je narosto zbytečný, protože ODS je dlouhodobě známá jako strana, která musí před volbami lidem lhát, jinak by ji nikdo nevolil.


Obecně celý její plán je dokonalý, za rok se samo vytvoří 170 tisíc pracovních míst a za dva roky dalších 265 tisíc. Díky tomuto naprosto realistickému plánu, v roce 2012 nezaměstnanost v ČR bude na celosvětově rekordní úrovni přibližně 2,5 procenta. Sice upozorňují, že ty jejich virtuální pracovní místa možná budou vznikat a zanikat a jich bude v nejhorším případě polovina – ale stejně i v takovém případě by dokázali srazit nezaměstnanost na pět procent v hospodářství možná vycházejícím z krize – pět procent to byl vrcholný stav naší ekonomiky na konci prosperity. Tady by soudný člověk mohl okamžitě skončit, protože tyto vize svojí rychlostí, přesností a ambiciózností mnohonásobně překonávají libovolný stalinistický hospodářský plán. Ale je tu ještě jeden další pozoruhodný aspekt, který je nutno připomenout. Touto zvláštností je představa, že když uhradíme zaměstnavateli například 300 korun z něčího platu měsíčně, tak v situaci, kdy stejně nemá v naší proexportní ekonomice co vyrábět, najednou nabere další a další lidi do práce. Proč by to proboha měl dělat ? A proč by nezaměstnaný měl najednou začít podnikat, když o další služby zatím v naší po či mezikrizové ekonomice není zájem ?


ODS má ale ve svém plánu i pár bodů, které při pečlivější četbě mezi řádky smysl dávají. Ale výhodné jsou pouze pro velmi úzkou skupinu lidí, kterým vyhovuje pozice zaměstnance jako skoro otroka. Více dohod o provedení práce a více částečných úvazků naprosto jasně umožní podnikatelům více propouštět a ty samé lidi na základě mnohem horších podmínek přijímat zpět (již se tak dnes děje, takže zákonná podpora jen tuto skutečnost posíli). Nová místa to samozřejmě nevytvoří, protože jak je uvedeno výše, ty vytvoří pouze poptávka po podnikatelských produktech. Ale stávající poptávku bude možno uspokojovat levněji a zisk pro pár procent populace naroste. A to že si to odskáčou nějaké hloupé socky, to přeci nikoho nezajímá.


Spolu s proelitními plány zabalenými do rádobysociální ulhané omáčky, ODS také lidem představila své maskoty nakreslené panem Jiránkem. Jsou to vzorní občané paní Slušná a pan Dobrák, kteří samozřejmě volí ODS. A ti budou poučovat hlupáky jako například pan Opatrný či pan Řimbaba, kteří ODS nevolí. Je překvapivé, že ODS po výprasku jaký dostala v krajských a senátních volbách, kdy jí občané řekli, neurážejte nás neustále svojí zdravotnickou propagandou, jak to prý jsme všichni co s vámi nesouhlasíme simulanti a žrouti paralenů, přichází vlastně s podobným trikem. Kdo nepodporuje názory ODS, není normální ani rozumný, jak vlastně sdělil i pan Topolánek. Doufám, že mu ti nenormální a nerozumní již za pár měsíců ve volbách znova, za nafoukanost a aroganci, vypráší kožich.

 

Převzato z Modré šance


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments